Představte si příjemný letní den, limču nebo pivko v ruce, kolem sebe kamarády a všudypřítomnou hudbu prvotřídních interpretů linoucí se směrem od pódia. A teď si představte, že si to představovat vůbec nemusíte. Do Ostravy se totiž po covidové pauze vrací legendární festival JSME OSTRAVSKÁ! Tato společensko-kulturně-hudební událost roku zaručí pestrou festivalovou atmosféru koncentrovanou do jediného krásného dne a na jediné špičkové místo. Středa 28. června a hypermoderní City Campus Ostravské univerzity na Černé louce – to je kombinace spolu s našlapaným programem zaručující zážitek naprosto nezapomenutelný.

Už od rána bude v kampusu rušno. Bouřlivou atmosféru odstartuje Bitva O pohár Ostravské univerzity, kde se ti nejlepší z nejlepších středoškoláků utkají v disciplínách prověřující jejich fyzické i kreativní schopnosti, stejně jako hloubku a pestrost nabytých znalostí. Sledovat tuto soutěžní vřavu jsou zváni všichni, maximální odhodlání a napínavé souboje vás vtáhnou do děje raz dva.

Poté, co jeden z týmů dosáhne slastného vítězství (a téměř věčné, minimálně rok trvající, slávy), čeká na všechny návštěvníky nabitý hudební program. Nemůžeme v tuto chvíli prozradit vše, proto vás budeme chvíli napínat. Jednu z hvězd ale přesto oznámíme – těšit se můžete na zpěváka a kytaristu Marcella, který čerstvě sklízí úspěchy se svým debutovým albem Hovory domů.

JSME OSTRAVSKÁ! nabízí hudební, sportovní, zábavné, ale i intelektuálně laděné zážitky. Prostor tak bude i pro výměnu názorů. „Na diskuzní scéně pořádané ve spolupráci s magazínem PATRIOT se odborníci nejen z Ostravské univerzity zaměří na zajímavá témata, která proberou z rozličných úhlů. Diskuse budou tři, odehrají se na indoor scéně a všechny se ponesou v duchu tématu celé akce – Quo vadis?“ popisuje mluvčí univerzity Jitřenka Navrátilová.

Aktivit dokreslující správnou festivalovou atmosféru bude na místě spousta. To pravé letní občerstvení ve food zóně, vodní dýmky, deskové hry pod širým nebem, ale i místo pro hrátky těch nejmenších. Na místě se představí aktivní studenti a jejich spolky, kousek vedle zakoupíte stylový univerzitní merch v OUshopu a chybět nebude ani stánek OU@live.

„JSME OSTRAVSKÁ! je speciální letní festival, na němž se bude díky pestrému programu bavit každý. Koncerty, sportovní aktivity, workshopy a diskuze, ale i dětská zóna, to vše doplní pohoda prostupující celým jedinečným City Campusem, který se naplno otevírá široké veřejnosti,“ informuje vedoucí Centra marketingu, komunikace a popularizace OU Adam Soustružník.

Moderní, nedávno otevřený City Campus Ostravské univerzity najdete v centru města na Černé louce, v blízkosti řeky Ostravice a fajn podniků jako Dock, Pavilon nebo ostravská Loděnice. Kampus poskytuje naprosto skvělé a plnohodnotné prostředí pro pořádání všech možných typů akcí. Přijďte se o tom na JSME OSTRAVSKÁ! přesvědčit, a pokud jste to ještě neprovedli, tak budovy také patřičně prozkoumat.

Na programu akce i mimo něj je toho spousta. Sledujte sociální sítě Ostravské (nezapomeňte si už teď kliknout na facebookové události, že se zúčastníte), OU@live nebo web jsmeOstravska.cz a brzy se toho dozvíte víc. Do té doby mějte ve svých diářích poznačeno, že ve středu 28. června JSME OSTRAVSKÁ!