Zapojte se do rozšíření dětského koutku a společenské místnosti a do vybudování učebny češtiny pro uprchlíky na hladnovských kolejích Jana Opletala. Dopoledne v pátek 25. března od 9 hodin bude potřeba každá ruka. Potřebujeme pomoct se stěhováním nábytku, úklidem a dekorováním. Chcete se podílet na výuce češtiny nebo dalších aktivitách? Zapojit se můžete i v jiné dny, aktivit je více. Stačí vyplnit krátký dotazník a my se vám ozveme. Můžete nám i napsat na Facebook, kontakty jsou dole.

Pod záštitou rektora Ostravské univerzity, s pomocí Poradenského centra OU, vedení kolejí a studentských spolků Ostravské univerzity: Áčko Hladnov, SOVA, EGEA Ostrava, EPKA, ESN Ostravská, IFMSA Ostrava vytváříme komplexní projekt pro uprchlíky s názvem Mova. Ten vychází z ukrajinského slova Мовa, které znamená jazyk. Odkazujeme tím na to, že všichni mluvíme stejným jazykem a nacházíme spolu řeč, směr a porozumění.

„Potravinová banka už funguje, provizorní dětský koutek také a pokračujeme dál společnými silami, abychom pomohli těm, kteří k nám utekli před hrůzami války. Cílem je vytvořit podmínky pro klidnou aklimatizaci, vyřízení všech příjezdových záležitostí, pohlídání dětí až k nástupu do práce. Chceme vytvořit intenzivní, ale přátelský kurz češtiny a další doprovodné aktivity,“ popisuje projekt Tomáš Kukuč za organizační tým.

Budeme potřebovat pomoc se stěhováním nábytku v rámci budovy kolejí, s dekorováním dvou zařizovaných místností i následným úklidem. Moc proto prosíme studenty i zaměstnance Ostravské univerzity, aby nám v pátek přišli pomoci.

Tento pátek 25. března je zapotřebí hodně síly a pomoci. Od 9 hodin bude na kolejích Jana Opletala akce ‚kulový blesk‘. „Budeme potřebovat pomoc se stěhováním nábytku v rámci budovy kolejí, s dekorováním dvou zařizovaných místností i následným úklidem. Věříme, že toho zvládneme co nejvíc za jeden den a v sobotu budeme se studenty z kolejí pracovat na dodělávkách. Moc proto prosíme studenty i zaměstnance Ostravské univerzity, aby nám v pátek přišli pomoci,“ vysvětluje, jaké úkoly nejvíc hoří, jedna z organizátorek studentka Jana Cieslarová.

Pokud se necítíte na fyzickou práci, ale byli byste ochotni pomáhat v chystaném centru pravidelně nebo nárazově, klidně i na hodinu nebo dvě týdně – od hlídání dětí, překládání, vedení kurzů nebo asistování – zanechte, prosím, také svůj kontakt. Buďte si jistí, že se vaše pomoc bude hodit. Děkujeme!

Kontakty: Jana Cieslarová, +420 704 245 693, e-mail acko.hladnov@gmail.com, Facebook Áčko Hladnov nebo Poradenské centrum OU