Jednoznačným klenotem bude letos Operní gala jedné z nejlepších mezzosopranistek světa, charismatické divy Elīny Garanči, které se ovšem nebude konat v obrovské sportovní hale, jak by se dalo čekat, ale v evangelickém kostele v srdci Ostravy (pondělí 19. 9.).

Jednoznačným klenotem SHF bude letos Operní gala jedné z nejlepších mezzosopranistek světa, charismatické divy Elīny Garanči.

Díky přenosům z newyorské Metropolitní opery má u nás tato lotyšská diva velkou základnu obdivovatelů, ostatně stejně jako fanoušků, kteří za ní jezdí do Vídeňské státní opery. Nyní přiváží nový program, na němž jsou jména jako Giuseppe Verdi, Pietro Mascagni, Jules Massenet, Hector Berlioz, Michail Ivanovič Glinka či Pjotr Iljič Čajkovskij, ale zazní také písně španělského skladatele Federica Chueca.

Na Svatováclavský hudební festival se můžete vypravit až do 28. září

Také čtěte

A proč si tento ostravský koncert Svatováclavského hudebního festivalu nenechat ujít? Garanča k nám totiž zavítá po dlouhé době a tento koncert bude opravdu exkluzivně jediným. Svým atraktivním programem v doprovodu Janáčkovy filharmonie Ostrava navíc završí prodloužený víkend, který odstartuje našlapaný sobotní projekt varhanice a performerky Katty, a to k v nádherně rekonstruovaném kostele sv. Václava v Opavě, který prozáří její světelná hudební show VOX ORGANI (sobota 17. 9.).

V neděli na SHF jako na našem největším festivalu duchovní a tzv. staré hudby vystoupí jeho rezidenční ansámbl – Collegium 1704 s Václavem Luksem. Tento nejvýraznější český barokní orchestr a vokální soubor specializující se na tzv. autentický provoz staré hudby publikum díky jeho vysoké kvalitě i jiskrné hudební energii prostě miluje. Nyní přiveze Händelovo oratorium Izrael v Egyptě, které se dočká své ostravské premiéry (neděle 18. 9.). Důvod se vypravit za neotřelými uměleckými počiny!