Již koncem září se chystá 4. ročník festivalu TrikFilm, který pořádá Fakulta umění Ostravské univerzity pod záštitou Moravskoslezského kraje, města Ostravy a za přispění Ministerstva kultury.

Vedle již tradičních projekcí a workshopů animace pro děti nabídne rozmanitý doprovodný program, který bude letos převážně probíhat v atraktivních prostorách nové budovy Fakulty umění v City Campusu Ostravské univerzity.

Letošní TrikFilm se ponese v žánru hororu, tematicky zaměřená tak bude i výstava Unheimlich v galerii GAFU, jejíž kurátorem je Tomáš Knoflíček či přednáška Martina Jirouška Horor v animaci. Každý den vyplní program TrikFilmu projekce animovaných filmů a videoartů, workshopy animování pro děti pod vedením studentů a akademiků Fakulty umění. Večer pak můžete navštívit hudebně performativní produkci Dana Skály a Jakuba Černého Vertikály s účastí našich studentů anebo performanci Petra Váši a Jany P. Francové. Připraven je i světelný mapping soutěžních projektů na fasádě budovy a jeden večer bude věnován hudební produkci spojené s křestem nového alba v Kulturním centru Provoz, kde zahraje Dj Leafur, Fobia Kid (SK) a Leafur feat Hardlover.

Rádi byste si vyzkoušeli dabovat oblíbeného herce/herečku nebo namluvit animovanou postavu? Pak se přihlaste do dabingové dílny pod vedením pražské Aeroškoly.

Můžete se také ponořit do světa 360° stop-motion animace, kde vás scéna zcela obklopí. Během tohoto workshopu 360° vznikne kolektivní film, v němž můžete rozpohybovat sami sebe.

Nebo si chcete vytvořit vlastní počítačovou hru? Tak se registrujte na workshop PC hry, který je určen nejen studentů, ale i dospělým a pedagogům.

Naopak žádné technické vybavení není potřeba u workshopu poezie pohybem, kterým vás provede Petr Váša, jenž objevil úžasný prostor mezi mluvou a zpěvem, tancem a pantomimou s humorem, vážností, elegancí a brutalitou. Vtělíte se do poezie a budete poznávat sami sebe.

Pro malé tvůrce pak bude připraven workshop ilustrace s Petrou Jirouškovou z Ateliéru obalového a knižního designu. Pomocí šablon, válečků a vodových barev si děti vytvoří vlastní ilustraci ke knížce.

Také hudební workshop máme v programu, a to s nezaměnitelnou česko-polskou písničkářkou a hudebnicí z Těšína Beatou Bocek.

Pokud jste si z nabídky workshopů již vybrali, pak vás musíme upozornit, že je potřeba se na ně registrovat, a to co nejdříve.

Součástí festivalu budou také Art trhy, na nichž budou studenti Fakulty umění OU, a nejen oni, nabízet své výrobky a umělecká díla.

Celý program festivalu naleznete na festivalových stránkách. Pro aktuální informace se můžete připojit také k facebookové události.

Těšíme se na Vás!

TrikFilm propaguje nezávislou uměleckou tvorbu mladých nezávislých umělců v mezinárodním kontextu v oblasti animace, videoartu, světelného designu nebo PC her. Trikfilm podporuje rozvoj tvůrčího myšlení v souvislosti s novými trendy nejen v umění, ale i v oblasti vzdělávání. Poskytujeme prostor pro pozitivní konfrontaci a navazování nových kontaktů mezi mladými umělci a profesionály z celého světa. Chceme prezentovat a propagovat tvorbu našich mladých umělců ve světovém kontextu.