Katedra romanistiky bude hostit prestižní konferenci hispanistů

Autor: , 4. 10. 2019

Katedra romanistiky Filozofické fakulty bude v následujících dnech hostit unikátní konferenci hispanistů z celého světa. Jste srdečně zváni!

Milé členky a členové akademické obce,

srdečně Vás zveme k účasti na prestižní mezinárodní hispanistické konferenci, jejíž 15. ročník se uskuteční na půdě Ostravské univerzity v období od 9. do 11. října 2019. Letošní ročník prolíná téma svobody v čase minulém, přítomném i budoucím. Literatura je zrcadlem společnosti, a právě jejím prostřednictvím bude více než třicítka významných hispanistů ze všech koutů světa reflektovat omezování svobody, její hodnotu v dnešní společnosti a význam v různorodém politickém spektru.

Konferenci slavnostně zahájí ve středu 9.10. ve 13.00 rektor Ostravské univerzity Jan Lata spolu s děkanem Filozofické fakulty Robertem Antonínem, děkanem filozofické fakulty Universidad de La Sabana Bogdanem Piotrowskim a vedoucím Katedry romanistiky FF OU Janem Mlčochem.

Podrobní informace o programu a jednotlivých vystupujících naleznete zde.