JSME OSTRAVSKÁ!!! – reportáž a fotky z akce

Autor: , 16. 10. 2015

Akce JSME OSTRAVSKÁ!!! na celý den oživila Masarykovo náměstí. Vědou, hudbou i divadlem. Podívejte se na fotoreportáž z akce - stálo to za to!

Loni jsme křtili IQač, letos zahájíme nový ostravský fenomén: velkolepou bitvu O pohár Ostravské univerzity. Přijďte s námi slavit 25. výročí založení OU na Masarykovo náměstí!

Ostravská univerzita rozdávala 7. října na Masarykově náměstí v Ostravě radost. A to nejen středoškolákům, kteří zde měli možnost prohlédnout si všechny obory, které Ostravská univerzita nabízí a popřemýšlet, jakým směrem by chtěli sami dále pokračovat. Ale také komukoli, kdo šel kolem: čas oběda zpestřila kapela HEY!!!, studenti Lékařské fakulty OU, kteří sklidili obrovský úspěch. Potom nastoupilo ImPéčko: improvizační herecká skupina z Ostravy, která na základě podnětů od diváků hraje krátké veselé skeče.

Ve 4 hodiny podium na akci s názvem JSME OSTRAVSKÁ!!! obsadil Michael Londesborough, původem britský vědec, který diváky okouzlil, ohromil i vyděsil svými chemickými a fyzikálními pokusy, které bylo nejen vidět, ale taky slyšet. Den uzavřela kapela Marow a večer pokračoval literárním festivalem ČUM (aneb Čtení pro univerzitu a město), který do Ostravy přivedl například Michala Viewegha či Martina Reinera.

V neposlední řadě jsme zde také pokřtili IQač – oficiální pivo studentů Ostravské univerzity, o kterém se dozvíte více v rubrice „Pozvánky“. Ten se dá považovat za jeden z velkých úspěchů tohoto dne: Pivovarský dům musel narychlo dovážet další bečky!

Všem, kteří se na organizaci podíleli, srdečně děkujeme, stejně jako vystupujícím i Statutárnímu městu Ostrava, bez jehož finanční podpory by se akce nemohla konat.

Děkujeme Statutárnímu městu Ostrava za významnou finanční podporu acke!

Akce objektivem Alžběty Sklářové

Akce objektivem Jakuba Kotzota