JSME OSTRAVSKÁ!!! – reportáž a fotky z akce

Autor: , 16. 10. 2015

Akce JSME OSTRAVSKÁ!!! na celý den oživila Masarykovo náměstí. Vědou, hudbou i divadlem. Podívejte se na fotoreportáž z akce - stálo to za to!


Loni jsme křtili IQač, letos zahájíme nový ostravský fenomén: velkolepou bitvu O pohár Ostravské univerzity. Přijďte s námi slavit 25. výročí založení OU na Masarykovo náměstí!

Ostravská univerzita rozdávala 7. října na Masarykově náměstí v Ostravě radost. A to nejen středoškolákům, kteří zde měli možnost prohlédnout si všechny obory, které Ostravská univerzita nabízí a popřemýšlet, jakým směrem by chtěli sami dále pokračovat. Ale také komukoli, kdo šel kolem: čas oběda zpestřila kapela HEY!!!, studenti Lékařské fakulty OU, kteří sklidili obrovský úspěch. Potom nastoupilo ImPéčko: improvizační herecká skupina z Ostravy, která na základě podnětů od diváků hraje krátké veselé skeče.

Ve 4 hodiny podium na akci s názvem JSME OSTRAVSKÁ!!! obsadil Michael Londesborough, původem britský vědec, který diváky okouzlil, ohromil i vyděsil svými chemickými a fyzikálními pokusy, které bylo nejen vidět, ale taky slyšet. Den uzavřela kapela Marow a večer pokračoval literárním festivalem ČUM (aneb Čtení pro univerzitu a město), který do Ostravy přivedl například Michala Viewegha či Martina Reinera.

V neposlední řadě jsme zde také pokřtili IQač – oficiální pivo studentů Ostravské univerzity, o kterém se dozvíte více v rubrice „Pozvánky“. Ten se dá považovat za jeden z velkých úspěchů tohoto dne: Pivovarský dům musel narychlo dovážet další bečky!

Všem, kteří se na organizaci podíleli, srdečně děkujeme, stejně jako vystupujícím i Statutárnímu městu Ostrava, bez jehož finanční podpory by se akce nemohla konat.

Děkujeme Statutárnímu městu Ostrava za významnou finanční podporu acke!

Děkujeme Statutárnímu městu Ostrava za významnou finanční podporu acke!

Akce objektivem Alžběty Sklářové

Akce objektivem Jakuba Kotzota

Související články: