Jiné “barvy Ostravy” – debatní večery v Centru PANT

Autor: , 11. 7. 2018

Tomáše Sedláčka a Boba Kartouze (18. 7.), Marka Hilšera (19. 7.), Soňu Jonášovou, Miloše Kužvarta a Ivo Kropáčka (20. 7.) moderují Martin Tomášek, Tomáš Hanák a Rastislav Maďar.

středa 18. 7. 19.30 S klapkami na očích. Kam míří naše školství a proč nedrží krok s rozvinutou Evropou?

Debata s pedagogy Bobem Kartousem (EDUin) a Tomášem Sedláčkem (Univerzita Karlova) o rozevírání nůžek mezi školou a realitou, o českém vzdělanostním konzervativismu a o alternativách, které nám nabízejí mj. odvážnější Seveřané, ale také o českém euroskepticismu, a z čeho vlastně může pramenit. Moderuje Martin Tomášek (Ostravská univerzita).

čtvrtek 19. 7. 18.30 Večer s dobrou hvězdou: Marek Hilšer

Hostem lékaře Rastislava Maďara (Ostravská univerzita) bude lékař, pedagog, občanský aktivista a nedávný prezidentský kandidát Marek Hilšer. Hovořit budou mimo jiné o působení lékařů v zemích třetího světa a vlastních zkušenostech z misí, o formách humanitární pomoci, a také o občanské odpovědnosti jako takové.

pátek 20. 7. 18.00 Hledám cestu z plastu

Vykročili jsme definitivně do doby poplastové? Kdo tomu pomáhá a kdo brání? Která lobby spolu zápasí o výhodný byznys? Jak zbavit svět neblahých stop “plastic people”?
Debatu zástupců ekologických a podnikatelských iniciativ, jíž se zúčastní Soňa Jonášová (Institut cirkulární ekonomiky), Miloš Kužvart (Česká asociace oběhového hospodářství), Ivo Kropáček (Hnutí DUHA), moderuje herec Tomáš Hanák.

Srdečně Vás zveme!