Jiné “barvy Ostravy” – proběhly tři podnětné debatní večery v Centru PANT

Autor: , 19. 7. 2018

Tomáše Sedláčka a Boba Kartouze (18. 7.), Marka Hilšera (19. 7.), Soňu Jonášovou, Miloše Kužvarta a Ivo Kropáčka (20. 7.) moderovali Martin Tomášek, Rastislav Maďar a Tomáš Hanák.

středa 18. 7. S klapkami na očích. Kam míří naše školství a proč nedrží krok s rozvinutou Evropou?

Debata s pedagogy Bobem Kartousem (EDUin) a Tomášem Sedláčkem (Univerzita Karlova) o rozevírání nůžek mezi školou a realitou, o českém vzdělanostním konzervativismu a o alternativách, které nám nabízejí mj. odvážnější Seveřané, ale také o českém euroskepticismu, a z čeho vlastně může pramenit. Moderoval Martin Tomášek (Ostravská univerzita). ZÁZNAM DEBATY

čtvrtek 19. 7. Večer s dobrou hvězdou: Marek Hilšer

Hostem lékaře Rastislava Maďara (Ostravská univerzita) byl lékař, pedagog, občanský aktivista a nedávný prezidentský kandidát Marek Hilšer. Hovořil mimo jiné o působení lékařů v zemích třetího světa a vlastních zkušenostech z misí, o formách humanitární pomoci, a také o občanské odpovědnosti jako takové.

pátek 20. 7. Hledám cestu z plastu

Vykročili jsme definitivně do doby poplastové? Kdo tomu pomáhá a kdo brání? Která lobby spolu zápasí o výhodný byznys? Jak zbavit svět neblahých stop “plastic people”?
Debatu zástupců ekologických a podnikatelských iniciativ, jíž se zúčastnila Soňa Jonášová (Institut cirkulární ekonomiky), Miloš Kužvart (Česká asociace oběhového hospodářství), Ivo Kropáček (Hnutí DUHA), moderoval herec Tomáš Hanák. ZÁZNAM DEBATY

Těšíme se, že přijdete (i) příště!