Další ročník Knižního festivalu Ostrava čeká na všechny čtenáře v pátek a sobotu 3. a 4. března na ostravském výstavišti. Kromě celé řady větších i menších nakladatelství se návštěvníkům představí také OUshop – Univerzitní obchod a knihkupectví. „Jde o skvělou příležitost prezentovat jak knižní produkci fakult Ostravské univerzity, tak náš OUshop jako takový. Díky intenzivní spolupráci s nakladatelstvím Academia nebudou chybět ani jejich knihy. A zapomenout nesmíme ani na náš univerzitní merch,“ popisuje vedoucí OUshopu Markéta Slivková s tím, že v nabídce na místě budou stylové hrníčky, designové obaly na knížky nebo plátěné tašky. Všechny nezlevněné knihy budou navíc na pultu s dvacetiprocentní slevou.

K zakoupení budou také čerstvé novinky akademiků z Ostravské univerzity – namátkou Ing. Jan Kubla. Vzpomínky na starou Moravskou Ostravu; Od etymologie ke krajině: Onomastika pro 21. století; nebo Literární slovník severovýchodní Moravy a českého Slezska 1918-2018.

Jde o skvělou příležitost prezentovat jak knižní produkci fakult Ostravské univerzity, tak náš OUshop jako takový. Díky intenzivní spolupráci s nakladatelstvím Academia nebudou chybět ani jejich knihy. A zapomenout nesmíme ani na náš univerzitní merch.

Samotný program festivalu pak bude nabitý. Vystavovat budou například známá nakladatelství jako Albatros media, Paseka, JOTA nebo Protimluv. Kromě toho se na vícero scénách představí známí spisovatelé a umělci. Setkejte se například se spisovatelkami Karin Lednickou a Kateřinou Tučkovou, herci Jiřím Mádlem a Tomášem Matonohou nebo spisovatelem a scénáristou Arnoštem Vašíčkem.

Festival bude otevřený v pátek od 10:00 do 18:00 a v sobotu od 10:00 do 17:00. Více informací a cenu vstupného najdete na stránkách akce.

Láká vás program Knižního festivalu? Vstupenky, společně s balíčkem merche Ostravské, je možné také vyhrát. Již v tuto chvíli běží soutěž na instagramovém profilu OUshopu. Neváhejte, soutěžte a vyhrajte snadnou pěknou cenu!

OUshop je název nově otevřených prostor určených pro prodej univerzitních předmětů a publikací nejen z pera akademiků Ostravské univerzity, ale také pro setkávání při komornějších kulturních a společenských akcích. Prodejna je otevřena každý všední den od 9. do 17. hodiny.