Jedy z koksáren

Autor: , 24. 1. 2019

Besedy (28. 1. 18.00 Centrum PANT) s promítáním dokumentu se zúčastní místní politici, lékař Miroslav Šuta z Centra pro životní prostředí a zdraví a autor dokumentu Tomáš Netočný. Moderuje doc. Jan Hradecký.


V lednu 2017 si desítky tisíc lidí přehrávaly na facebooku video z Ostravy Přívozu. Snímek zachytil oblaka emisí unikajících z areálu OKK Koksovny. Firma, hejtmanství i Česká inspekce životního prostředí označily událost jako výjimečnou havárii. Desítky dalších snímků z let 2017 až 2018 však zachytily obdobné situace. Tak vznikl dokument ČT „Jedy z koksáren“, nastolující otázky, co se vlastně v Ostravě Přívoze děje. Co se děje téměř v centru města, jehož ovzduší patří k nejhorším v Evropě.

Besedy s promítáním dokumentu se zúčastní zástupci vedení Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, vedení magistrátu, lékař Miroslav Šuta z Centra pro životní prostředí a zdraví, autor dokumentu Tomáš Netočný. Pozvání obdrželi také manažeři společnosti OKK Koksovny a Česká inspekce životního prostředí.

Vstup zdarma