Ještě před slavnostním zahájením v ústřední hale míčových sportů proběhl křest 50. Lavičky Václava Havla na světě, která je součástí areálu a nachází se u hlavního vstupu do budovy. Jde především o vytvoření pamětního místa k připomenutí významné osobnosti Václava Havla. Lavička s nápisem „Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí“ je určena k setkávání, vedení dialogů a hledání pravdy. Proslovy přednesli rektor Ostravské univerzity presor Jan Lata, děkan Pedagogické fakulty OU docent Daniel Jandačka, hejtman Moravskoslezského kraje profesor Ivo Vondrák a profesor Petr Oslzlý, který mimo jiné působil jako poradce Václava Havla. Poté následovalo přestřižení trikolórní pásky a písně studentů Fakulty umění – Modlitba pro MartuProč bychom se netěšili.

Proběhl křest 50. Lavičky Václava Havla na světě, která je součástí areálu a nachází se u hlavního vstupu do budovy.

Celé slavností zahájení proběhlo v ústřední hale míčových sportů. Návštěvou nás poctil premiér České republiky profesor Petr Fiala, přičemž obdržel od rektora OU Jana Laty ocenění za zásluhy o svobodu a demokracii. „Jsem přesvědčen, že tento nový multifunkční komplex posune Ostravu mezi přední evropská studentská města a bude atraktivním místem pro studium,“ uvedl premiér během svého proslovu. Příspěvky zazněly také od rektora Jana Laty, děkana Daniela Jandačky, děkana FU OU doktora Michala Kalhouse, primátora statutárního města Ostravy Tomáše Macury, hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka a vrchního ředitele sekce mezinárodních vztahů MŠMT doktora Václava Velčovského.

Návštěvou nás poctil premiér České republiky profesor Petr Fiala, přičemž obdržel od rektora OU profesora Jana Laty ocenění za zásluhy o svobodu a demokracii.

Po slavnostním zahájení následovalo pozvání k rautu a prohlídkám celého City Campusu Ostravské univerzity.

Studenti Katedry studií lidského pohybu Pedagogické fakulty Ostravské univerzity začali nový semestr ve špičkově vybaveném kampusu s krytým běžeckým oválem na střeše a dominantním venkovním schodištěm, které může být využíváno jako tribuna pro společenské akce. Budova bude sloužit i studentům z jiných kateder a fakult a může ji využívat i veřejnost. Brzy bude spuštěn rezervační systém na pronájem jednotlivých sportovišť.

Studenti Katedry studií lidského pohybu Pedagogické fakulty Ostravské univerzity začali nový semestr ve špičkově vybaveném kampusu.

Děkujeme všem návštěvníkům a především všem, kteří za otevřením budovy stojí.

Projev děkana PdF OU k slavnostnímu odhalení Lavičky Václava Havla
Projev děkana PdF OU k slavnostnímu otevření City Campusu Ostravské univerzity