Poradenské a kariérní centrum OU spojilo své síly s Univerzitní knihovnou a společně si pro studentky a studenty Ostravské univerzity připravilo „Studijní čtvrtky aneb 3v1“. Kurzy jsou určené jak prvákům, tak i zkušeným studentům, kterým probírané techniky pomohou vylepšit studium, kariéru i duševní zdraví.

Jak to všechno vzniklo?

„V průběhu září jsme se zeptali studentů všech ročníků, s jakými těžkostmi se na Ostravské nejčastěji potýkají, co jim není jasné, a potřebují zjistit, jak na to. Z námětů jsme pak vytvořili několik oblastí, které je nejvíce zajímají a k nim připravili tyto krátké kurzy,“ uvádí vedoucí Kariérního a poradenského centra OU Kamila Hýbnerová. Každá lekce se koná vždy ve čtvrtek, a to v S-zóně v Univerzitní knihovně od 14:30. Registrovat se můžete prostřednictvím portálu JobTeaser, odkazy najdete ve výčtu níže.

Nadcházející kurzy:

Ve zpětných vazbách studenti zmiňovali i další nápady. A co se nejčastěji objevovalo? „Mimo oblasti vzdělávání si studenti přejí studovat společně s někým dalším ve studijní skupině. Zajímavým námětem bylo i zřízení Poradenské Open Hour, tedy časové okno, kdy se mohou bez předchozího objednání přijít poradit s našimi odborníky z poradny,“ popisuje Hýbnerová.

Proč se zúčastnit?

Z mnoha námětů tak byl vytvořen koncept Studijních čtvrtků. A proč 3v1? Protože spojují tři možnosti podpory studentům v jeden den na jednom místě:

Naučíte se něco nového

Je to jednoduché. Každý čtvrtek od 14:30 se začíná hodinovým kurzem na různá témata, která se týkají studia či studentského života. Kurzy jsou otevřeny všem, nejen studentům Ostravské, ale i běžným návštěvníkům Univerzitní knihovny.

Navštivte Poradenskou Open Hour

Od 15:30, po skončení kurzu, bude na místě vždy někdo z poradců. Budeme připraveni řešit otázky ze studijní, kariérní a psychologické oblasti. Odpovídat budou také referenti centra Pyramida na možnosti podpory pro osoby se specifickými vzdělávacími potřebami.

Nejste v tom sami! Pojďte se učit s ostatními v rámci Studijní skupiny

Po skončení kurzu můžete zůstat v příjemném prostředí studovny S-zóny a naskočit na vlnu společného studijního flow. Studovna bude otevřena od 15:30 až do 18:00. Ve více lidech se to lépe táhne a o motivaci ke studiu to platí dvojnásob.

Jaký modul z 3v1 si zvolíte a co přesně navštívíte je jen na vás. Můžete využít celý „balíček“, nebo přijít jen na část, která vás zajímá. Vstup je zdarma, nutná je jen předchozí registrace, která má kapacitu 20 účastníků. Od letního semestru je připraven další běh úspěšného cyklu 10x OUčení.

Více informací k jednotlivým čtvrtkům najdete vždy na facebooku nebo instagramu Poradenského a kariérního centra OU.