V únoru tohoto roku ohlásilo Poradenské centrum velkou novinku, a to sérií deseti kurzů s jedním společným tématem: UČENÍ. Od března do května tak měli studenti unikátní možnost se zúčastnit libovolného počtu z těchto deseti kurzů vedených zkušenými poradci:

Lenka CaletkováSociálně-právní poradenství

24. 03. 2021 Čtěte aktivně a efektivně

31. 03. 2021 Taktika psaní odborného textu

05. 05. 2021 Neplýtvejte svým časem

Mgr. Hana KovářováPsychologické poradenství

12. 05. 2021 Jak přežít zkouškové a nezbláznit se z něj

07. 04. 2021 Relaxace a odpočinek

Bc. Tereza KuchařováStudijní poradenství

03. 03. 2021 Studuj podle svého typu!

17. 03. 2021 Techniky „záškoláků”

22. 04. 2021 Aktivuj si mozkové hemisféry

Ing. Lenka LapišováKariérní poradenství a koučink

11. 03. 2021 Ideální podmínky pro učení

28. 04. 2021 Jak bojovat s časožrouty

Přes kariérní portál JobTeaser se v průběhu celého letního semestru registrovalo více než 100 studentů z celé univerzity. Mezi nimi se dokonce našlo 14 studentek a jeden student, kterým se podařilo splnit 8 a více kurzů. Tito „absolventi“ tak za svou pilnou docházku a aktivní účast obdrželi:

• dobrý pocit sami ze sebe a ucelené vědomosti v oblasti studia;
  • osobní diář Albi s deseti bonusovými listy za každé téma kurzu;
  • personalizované osvědčení;
  • balíček individuálních konzultací;
  • motivační záložku z Knihovny Ostravské univerzity;
  • a slevu 20 % na nákup v Univerzitním knihkupectví.

Nejen tito absolventi pak odpověděli na otázky Jaký byl váš zážitek z kurzů?Co jste si zapamatoval/a nejvíce?

„Kurzy byly příjemným a velmi užitečným odreagováním od studia v průběhu celého semestru. Nejvíce jsem si zapamatovala rady, které zazněly ve shrnutí  každého kurzu na konci, tipy na knihy.“

„Poznala jsem nové lidi a dozvěděla jsem se spoustu nových informací. Asi to byla přednáška o časožroutech, protože jsme tam pracovali hodně společně a ve skupinkách.“

„Zážitok bol výborný. Lektori k svojím úlohám pristúpili zodpovedne a s nadšením. Túto skúsenosť by som si mile rád opäť zopakoval. Interaktívne pojatie seminárov a vzájomnú spoluprácu s ostatnými študentmi.“

„Všechny kurzy mi pomohly se lépe zorientovat ve studiu, protože jsem se doposud nesetkala osobně s nikým ze školy a nástup na OSU byl, bez jakýchkoliv doporučení a rad, dost těžký. Jak si zorganizovat učení, že je nutné relaxovat.“

I díky dalším zpětným vazbám víme, že studenty stále nejvíce zajímá téma boje proti stresu, time-managamentu, efektivního učení na vysoké škole a prezentačních dovedností. Příští akademický rok se tedy Poradenské centrum opět zaměří na nejžádanější témata, a to jak v online přednáškách, tak snad také na interaktivních workshopech s prezenční účastí.

Aby vám neunikly žádné noviny, doporučujeme se registrovat na kariérní portál JobTeaser a sledovat webovéFacebookové stránky Poradenského centra.

Tým Poradenského centra vám přejeme úspěšné zkouškové období a krásné prázdniny.