Připravte se na nezapomenutelný den plný hudby, zábavy, zážitků, příjemných shledání i nových přátelství! Ostravská univerzita vás zve na OUpener – oficiální zahájení akademického roku spojené s imatrikulací prvních ročníků, to vše už 25. září v moderním City Campusu OU.

Akci zahájí ve 14:30 hodin imatrikulace prvních ročníků. Studentky a studenty prvních ročníků bakalářských, dlouhých magisterských i navazujících magisterských studijních programů prosíme, aby se na imatrikulaci registrovali prostřednictvím tohoto odkazu.

Registrací na imatrikulaci se zároveň zařadíte do slosování o skvělé ceny, které věnovali partneři Kaufland nebo Decathlon. A losovat se bude také stylový merch Ostravské univerzity!

Důležitá zpráva pro studentky a studenty prvních ročníků bakalářských, dlouhých magisterských i navazujících magisterských studijních programů! Právě pro vás je v tento den vyhlášené rektorské volno od 14 hodin. Díky tomu se nemusíte bát, že byste imatrikulaci nestihli.

Tak si nezapomeňte datum 25. září zapsat do svých diářů! Tato událost, letos opět v City Campusu a ve velkém stylu, je nejen formálním zahájením každého nového univerzitního příběhu, ale také skvělou příležitostí k seznámení se s vedením univerzity i budoucími spolužačkami a spolužáky.

A pokud už na Ostravské studujete, vůbec to nevadí! Potkejte své staré známé a podpořte univerzitní nováčky. Nejlepší bude, když se se svými spolužáky hned na první dobrou poznáte – vybavte se tak třeba částí oděvu nebo zajímavým doplňkem v barvě vaší fakulty.

Pilot, Aneska nebo Martin Harich

Chybět samozřejmě nebude ani našlapaný line-up. Na pódiu se objeví třeba písničkářka Aneska Band, kapela Pilot nebo slovenský zpěvák Martin Harich. Chybět nebude ani oblíbený saxofonista Radim Nowak, těšit se můžete i na akrobatická či streetworkoutová vystoupení. Po dobu akce potkáte navíc v areálu City Campusu i Red Bull s jeho hudebním Saurus vozem.

Program:

• 15:30 – Pilot
  • 17:15 –  Aneska & band
  • 19:00 – Martin Harich
  • 20:00 – Radim Nowak
  • 22:00 – Oficiální AFTERPARTY v Marley CLUB

Myslíme taky na všechny, pro které ve 22:00 každá párty teprve začíná a připravili jsme si ve spolupráci s Red Bullem pro ně také odpovídající afterparty, která se bude konat v klubu Marley.

Otevřená sportoviště i prezentace studentských organizací

Máte chuť více sportovat, ale nemůžete se k tomu odhodlat? Ačkoliv si předsevzetí dáváme většinou na začátku ledna, zkuste to místo toho na začátku akademického roku. Na OUpeneru se dozvíte více o sportování v novém City Campusu OU, sportoviště budou dokonce zdarma k vyzkoušení. A připraveny budou taky sportovní aktivity ve speciální Decathlon zóně.

Každý brzy zjistí, že vysoká škola není jen období čtení literatury a přípravy na zkoušky při cestě za vysněným titulem. Tento čas s sebou přináší prostor pro získávání jedinečných zážitků, poznávání nových přátel a osvojování praktických dovedností. A kdo vám s tím může skvěle pomoci? Přece noví přátelé ve studentských organizacích! A s těmi působícími na Ostravské se na OUpeneru blíže seznámíte. Zjistíte, jak se zapojit do aktivit, které vás zajímají, nebo třeba jak si založit organizaci vlastní.

Připraveny budou i přednášky, kde se dozvíte vše, co byste se v prvním ročníku chtěli dozvědět. Přesné časy i témata se dozvíte už brzy!

Kde si půjčit literaturu? Kde koupit univerzitní merch? A jak vyjet za studiem do zahraničí?

Nástup na vysokou je spojený nejen s celou řadou povinností, ale i nových možností. Na OUpeneru budou pracovníci univerzity i vaši starší spolužáci připraveni zodpovědět všechno, co vás zajímá.

Třeba kam a za jakých podmínek můžete vycestovat do zahraničí, vám zodpoví Centrum mezinárodní spolupráce OU. Univerzitní merch na místě zakoupíte ve stánku OUshopu, svou činnost – a že opravdu nejde jen o půjčování knih – vám představí Univerzitní knihovna. Připravené zodpovědět vaše dotazy bude také Poradenské a kariérní centrum OU nebo Centrum Pyramida podporující studenty se specifickými potřebami.

A už máte staženou aplikaci Moje Ostravská? Aplikace pro mobilní telefony vám pomůže se zorientovat v rozvrhu, předmětech, známkách, ale i budovách jednotlivých fakult Ostravské univerzity. Na aplikaci a práci s ní se stejně tak můžete ptát odborníků na OUpeneru!

Aplikace Moje Ostravská: Předměty, rozvrhy a důležité termíny přehledně v mobilu

Na místě bude samozřejmě postaráno taky o dobré jídlo a pití! Stavte se do stánků našich partnerských restaurací a bister nebo pro další dobroty do stánku Kauflandu.

Tak neváhejte a přijďte oslavit společně s námi začátek nového akademického roku na OUpeneru. Zážitky, nová přátelství a nezapomenutelná atmosféra jsou zaručeny.

Těšíme se na vás!