Poslední měsíce jsou nabité diskuzemi týkajícími se umělé inteligence, která se stala jedním z nejprobíranějších témat dneška. I když některé její nástroje využíváme již několik let, nyní se jsou nám vzdálené pouhým kliknutím myši.

Pojďme se společně pobavit o tom, co příchod umělé inteligence znamená, jak ovlivní naše pracovní pozice, způsob vzdělávání nebo jak můžeme využít nástroje, které nabízí, ke svému prospěchu.

„Pamatujete na harfičku ze Tří veteránů? Tak to je pro mě teď umělá inteligence, jen na poli přemýšlení. V podstatě nekonečná spousta pomocníků, asistentů a partnerů k diskusi na jakékoliv téma, které vás jen napadne. To všechno v jednom malém mobilním telefonu. Co bude dál? Propojení s produkčními nástroji?“ zamýšlí se Libor Klubal z Pedagogické fakulty OU, pedagog, lektor a mentor se zkušenostmi ze základního, středního i vysokého školství, který je velkým propagátorem využívání mobilních technologií ve výuce.

Máte zvídavé dotazy či komentáře, na které byste se chtěli zeptat? Beseda nabízí skvělou příležitost, jak se nad nimi společně zamyslet. Setkáním provede mluvčí Ostravské univerzity Jitřenka Navrátilová.

Je něco, co vás zajímá, ale báli byste se na besedě veřejně zeptat? Po akci vás zveme na neformální aftertalk, třeba i u piva v kavárně Sádrový ježek. Máme omezenou kapacitu, proto se registrujte co nejdříve.

V cyklu debat Na Mlýně vám představujeme naše špičkové akademiky. Přijďte si rozšířit obzory na besedu a přidejte se na neformální po besedový aftertalk. Máte jedinečnou možnost poznat naše akademiky z jiné stránky.