Hokejovou smůlu na závěr sezóny prolomili ve čtvrtek 7. března hráči týmu BO Ostrava Vítkovice Steel, jehož hráči jsou studenti Ostravské univerzity a Vysoké školy Báňské – Technické univerzity. Přestože ostravský tým porazil mužstvo Masarykovy univerzity 1:0, setrvává na posledním místě v tabulce a play-off se nezúčastní.

Ostravský celek se celou sezónu Univerzitní ligy ledního hokeje trápil a před moravským derby vyhrál pouze jediný zápas. Oproti ostatním týmům mu značně pokulhává obrana, 101 inkasovaných gólů v sedmnácti zápasech hovoří za vše.

Severomoravskému týmu přišly na zimní stadion v nově zrekonstruované RT Torax Areně v Porubě fandit na dvě tisícovky diváků – ty byly svědky hokejového zápasu, kterým si alespoň částečně spravili náladu po nevydařené sezoně.

Hokejisté Ostravské obhájili titul vládců Ostravy. Obrátili průběh zápasu a porazili VŠB-TUO 5:3

Start souboje byl pro Ostravu slibný, vzájemné střety o puk často vyhrávali domácí a počáteční tlak ze strany hráčů MUNI zvládali dobře. Ačkoliv byl v první třetině za podrážení vyloučen ostravský Dvořák, začaly se brzy poté šance domácích množit.

Třináctá minuta přinesla hezký, ale nakonec neúspěšný útok ostravských pod taktovkou Sysaly. Jelikož puk vzápětí po akce Brna skončil na betonech ostravského brankáře, bylo evidentní, že velkými tahouny první dvacetiminutovky jsou právě gólmani nacházející se v mimořádné formě.

Čtvrtá minuta druhé třetiny přinesla vyloučení za hrubost. Na trestnou lavici se posadil Béreš (BO Ostrava) a Šucha (MUNI). Po krásné akci dvě minuty nato naději domácích na gól zhatil opět úspěšný zásah brankáře.

Sedmadvacátá minuta zápasu začala pro Ostravu první přesilovkou a po několika šancích konečně na konci 29. minuty padl první gól. Ten za asistence Kubíka vstřelil do brněnské brány Marek Kovalski.

Kubík následně potrápil obranu MUNI společně s Potočným, puk ale záhy skončil na betonech brankáře. Poté vystřelil i sám, rána ale nemířila do odkryté části branky. I díky následnému úspěšnému vykrytí ostré střely hráče MUNI domácím brankářem končila druhá třetina zápasu za stavu 1:0.

Ani na domácí půdě se basketbalistům Ostravské univerzity nezadařilo. Podlehli týmu VŠB-TUO 79:92

Poslední dvacetiminutovka zápasu začala tvrdými souboji na mantinelech. Nesourodá obrana a hrubé chyby hostů dávaly mnoho příležitostí ostravským. Ti jich využívali a společně s podporou sehrané obrany směřovali k vítězství. To bylo na konci čtyřiapadesáté minuty ohroženo gólem Brňanů, rozhodčím ale nebyl uznán.

O tři minuty později se strhla mela u brankoviště, což vedlo k vyloučení Potočného (BO Ostrava) a Šuchy (MUNI). Hosté se snažili výsledek zápasu zvrátit – jejich gólman odbruslil na střídačku, díky čemuž získali početní převahu.

I konec zápasu přinesl dramatické chvíle – po nepovedeném útoku Masarykovy univerzity zůstal útočník MUNI po ostrém nárazu do gólmana domácích ležet v brankovišti. Jinak velmi hlasitá hala utichla a diváci netrpělivě vyčkávali na výsledek zásahu lékařů. Brněnský hráč byl odvezen na nosítkách a všichni doufali, že bude co nejdříve zase v pořádku.

BO Ostrava si poslední minuty zápasu už jen hlídala gólový náskok, zvítězila 1:0. Přestože ostravský tým zůstal na poslední příčce tabulky, sezónu zakončil výhrou v domácím prostředí. Pro MUNI to poslední zápas není, Brňané postupují do play-off, kde se utkají s celkem Univerzity Karlovy.