První březnové úterý bylo významným dnem pro ostravský univerzitní basket. Týmy Ostravské univerzity a VŠB – Technické univerzity Ostrava se již počtvrté utkaly ve společném derby. Tento ostravský souboj je mezi diváky populární, tomu odpovídala i energická atmosféra během celého zápasu a hlasité povzbuzování diváky. Ti zaplnili tribuny City Campusu, v němž se derby hrálo poprvé.

Listopadové derby v hale Tatran pro Ostravskou univerzitu dobře nedopadlo, následná výhra nad Pardubicemi v rámci severomoravské divize Univerzitní basketbalové ligy, dobří střelci v týmu a shodný počet bodů v tabulce s VŠB-TUO však dával příslib, že se bude opět jednat o velmi zajímavé a nevyzpytatelné utkání.

První čtvrtina nasvědčovala tomu, že zápas bude vyrovnaný. Zejména díky našemu nejlepšímu střelci úvodní části zápasu, Davidu Jakelovi, skončila první čtvrtina remízou 20:20. Návrat hráčů po první přestávce ale již pro Ostravskou tak úspěšný nebyl a slabší obrana v kombinaci s nižší přesností týmu domácích umožnily VŠB-TUO vytvořit náskok a završit první poločas za stavu 38:48.

Začátek byl lepší, potom jsme ale mentálně odešli, psychika šla do háje a nechávali jsme soupeřům jednoduché šance, na čemž jsme pohořeli.

Přestávku divákům zpříjemňovaly zábavné soutěže o zajímavé ceny nebo roztleskávačky, které svým vystoupením zvedly náladu všem přítomným. „Šlo o zlatý hřeb celého večera,“ zhodnotil přestávku Matěj, student Filozofické fakulty OU. Fanouškům z Ostravské univerzity totiž večer skutečně mnoho dalších radostných momentů nepřinesl.

Třetí čtvrtina totiž skončila 12bodovým rozdílem ve prospěch univerzity z Poruby. „Začátek byl lepší, potom jsme ale mentálně odešli, psychika šla do háje a nechávali jsme soupeřům jednoduché šance, na čemž jsme pohořeli,“ popsal nejlepší střelec Ostravské Jan Voráč.

Máme skvělé střelce, dneska jsme to ale nepředvedli. Dát více trojek, byl by výsledek lepší.

Posledních deset minut zápasu byla vidět snaha zvrátit bodový deficit. Změny ve strategii pod taktovkou trenéra Miroslava Pacuta však tým Ostravské k výhře bohužel nenasměrovaly. Basketbalisté VŠB-TUO si vedení pohlídali a zápas tak skončil jejich výhrou 79:92.

Po zápase trenér Pacut pogratuloval soupeři a připustil, že jedním ze stěžejních problémů hry jeho týmu byly špatné střely z dálky. „Máme skvělé střelce, dneska jsme to ale nepředvedli. Dát více trojek, byl by výsledek lepší. Na kdyby se ale nehraje a nezbývá tak nic jiného než soupeři pogratulovat,“ zhodnotil trenér.