Titul vládců Ostravy obhájili po roce hokejisté Ostravské univerzity, před vyprodanou Ostravar Arénou zvítězili nad týmem VŠB-TUO 5:3. Jubilejní desáté Ostravské hokejové derby bylo ale již od svého začátku napínavé – dvoubrankový náskok snížili hokejisté Ostravské v 18. minutě, do kabin tak odjížděli se ztrátou gólu na svého porubského rivala. V druhé dvacetiminutovce žádné branky nepadly, šancí na vstřelení branky, stejně jako dramatickým momentů, bychom napočítali spoustu.

Poslední třetina přinesla zvrat v zápase – nejprve Ostravská univerzita vyrovnala na 2:2 a poté se dvěma góly během necelé půlminuty dostala do dvoubrankového vedení. I přes snížení ze strany VŠB-TUO si však titul obhajující tým vedení udržel a gólem do prázdné branky slavně završil své vítězství 5:3.

„Měli jsme špatný vstup do utkání. Na začátku se u hodně kluků projevila nováčkovská daň. I když jsou to kvalitní hokejisté, přece jen nejsou zvyklí hrát před vyprodanou halou. Naštěstí gólman Marian Münch byl plně koncentrovaný a neskutečně nás (nejen) v první třetině podržel. Hodně nám pomohl první gól a i když jsme ve druhé třetině neskórovali, převaha už byla na naší straně. Zůstávali jsme v klidu a pořád si věřili na obrat, což se nám nakonec taky podařilo,“ popisuje kouč hokejové reprezentace OU Michal Sebera.

Musím smeknout před bojovností, nasazením, pozitivním naladění a týmovosti všech hráčů během celého zápasu.

„Musím smeknout před bojovností, nasazením, pozitivním naladění a týmovostí všech hráčů během celého zápasu. Za Ostravskou hráli srdcem a zaslouženě se nám nakonec podařilo obhájit loňské vítězství. Dík patří také celému trenérskému štábu, organizačnímu týmu a samozřejmě skvělým fanouškům!“ dodává Sebera.

Na zápas dohlíželo přes devět tisíc fanoušků z obou univerzit, díky čemuž došlo k překonání rekordu v návštěvnosti na zápasu českého univerzitního sportu. Za skvělou atmosférou stál také Kotel OSU. Ten vášně v fanoušcích probudil již na pochodu, který se do Ostravar Arény vydal z Lékařské fakulty OU. Druhá parta, organizovaná hladnovským Áčkem a ESN Ostravská zase do Zábřehu vyrazila speciálním společným autobusem.

„Za Kotel OSU děkujeme všem, kteří se přidali k pochodu a následně nám pomohli halu rozzářit modrou barvou. Společně se nám podařilo vytvořit nezapomenutelnou atmosféru, jež po roce potvrdila, že my jsme vládci Ostravy!“ uvádí hlavní organizátorka Kotle OSU Kateřina Pavlusová.

Součástí tohoto jubilejního derby bylo také derby krevní, uspořádané ve spolupráci s Krevním centrem Fakultní nemocnice Ostrava. V něm sice vyhrála VŠB-TUO, my však děkujeme všem dárcům krve a věříme, že krev budou darovat i nadále.

Foto: Vašek Čajka