Genocida ve Rwandě: Postkonfliktní rekonstrukce a práce s pamětí

Autor: , 18. 3. 2015

Katedra sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity zve na přednášku s názvem Genocida ve Rwandě: Postkonfliktní rekonstrukce a práce s pamětí.

Přednáška se uskuteční 23. března 2015 od 10.50 do 12.30 hodin v učebně M240 v budově Přírodovědecké fakulty na ul. Chittussiho 10.

Přednáší Martin Šmok (dokumentarista, spolupracovník USC Shoah Foundation).

Smok-headshot_1

Martin Šmok zastupuje v Česku americkou Nadaci Šoa (USC Shoah Foundation). Jejím smyslem je nabízet materiály, především vizuální povahy – dokumentární filmy, záznamy výpovědi pamětníků, které se vztahují k moderní historii. Nadace Šoa je u nás vnímána především jako instituce zabývající se holocaustem, jde však o nepřesný výklad. Nadace shromažďuje dokumentaci ke všem událostem v moderní historii, které lze považovat za genocidu, hledá jejich společné rysy a na ty se snaží ve svých materiálech upozorňovat.