Na skupinový výšlap na Ondřejník, který se uskutečnil v sobotu 8. ledna 2022, byli poznáni všichni studenti, akademičtí i neakademičtí zaměstnanci, přátelé a fanoušci PdF OU.

Od začátku výletu panovala přátelská a veselá atmosféra, a dokonce se nám podařilo sladit do modrých barev Ostravské univerzity. Přestože se jednalo o zimní výšlap, pohoří nepokrýval žádný sníh, avšak mráz se nás držel celou dobu. Naštěstí jsme byli vybaveni tekutým nápojem na zahřátí. 😊

Celý náš výlet vedl po modré značce z Kunčic pod Ondřejníkem až do Frýdlantu nad Ostravicí. Nejprve nás čekala nejnáročnější část cesty – strmější výstup na vrchol Skalka – a poté už jen mírný sestup dolů k chatě Roubenka. Někteří vystoupali i na samotný vrchol Ondřejník. Náročnost výletu nebyla velká, celá naplánovaná trasa měla pouze 10,6 km a 478 m převýšení.

Pokud vás mrzí, že jste o tuto událost přišli, další vycházku do přírody plánujeme na letošní jaro. Tímto byl zahájen pravidelný cyklus výletů, a to v každém ročním období. Tak kam to bude příště?