Webináře budou probíhat v prostředí MS TEAMS. Pro přihlášení použijte proklik uvedený u jednotlivých termínů. Po skončení výkladu, který bude doplněn praktickými ukázkami, bude prostor na vaše dotazy, které můžete zasílat na chat v průběhu daného webináře.

 

Efektivní vyhledávání (Mgr. Jan Hradil, délka: 30 minut výklad + 15 minut dotazy)

Potřebujete najít zdroje pro vaši seminární, bakalářskou či diplomovou práci? Poradíme vám, jak správně postupovat, abyste našli potřebné informace. Ukážeme si odborné databáze, katalogy a digitální knihovny, ve kterých můžete vyhledávat. Seznámíme se s nástrojem EDS (Ebsco Discovery Service).

pondělí  9. 11. 2020 v 10 hodin        https://bit.ly/3jLGCDL

úterý 10. 11. 2020  v 15 hodin         https://bit.ly/35UAHYb

 

Citace a jak na ně (Mgr. Jiří Plešek, délka: 30 minut výklad + 15 minut dotazy)

Píšete práci a chcete efektivně pracovat s citacemi? Pak je pro vás určený tento webinář. Naučíte se citovat a poznáte Citace PRO – nástroj, který za vás citace jednoduše vytvoří na jedno kliknutí.

úterý 10. 11. 2020 v 10 hodin          https://bit.ly/35PNM52

středa 11. 11. 2020  v 15 hodin       https://bit.ly/2JseER8

 

Jak pracovat s e-knihou (Bc. Šárka Kostecká, délka: 20 minut výklad +  15 minut dotazy)

Naučíte se, jak efektivně studovat z e-knih. Ukážeme si výhody e-knih, poznáte nabídku a praktické možnosti využití. Seznámíte se s online knihovnou BOOKPORT.

středa 11. 11. 2020  v 10 hodin       https://bit.ly/3mDLFrD

čtvrtek 12. 11. 2020  v 15 hodin      https://bit.ly/2HVguZN

 

Pokyny pro účastníky webináře:

  1. K MS Teams se můžete připojit přes desktopovou aplikaci, kterou máte nainstalovanou, nebo přes webový prohlížeč bez nutnosti instalace. Místnosti budou otevřené vždy 15 minut před začátkem webináře, abyste si mohli vyzkoušet funkčnost spojení.
  2. Po dobu výkladu přednášejícího vám bude vypnut mikrofon, aby nedocházelo k rušení. Po přihlášení do místnosti prosím vypněte kameru z důvodu zajištění kvality zvukového přenosu.
  3. Z daného webináře bude pořízen záznam, ale pouze z výkladu přednášejícího. Budete o této skutečnosti informováni přednášejícím a také samotnou aplikací.

 

Rádi byste se zúčastnili, ale nevyhovuje vám termín? Napište nám na e-mail: jarmila.dvorackova@osu.cz. V případě zájmu budou přidány další termíny webinářů na základě vašich návrhů.

 

Těšíme se na vaši účast!

 

Vaše Univerzitní knihovna