„Mám z toho radost, protože to je ocenění hlavně té knížky, která vznikala dlouhých 7 let,“ uvedl Roman Polách na svém facebookovém profilu a poděkoval všem, kteří se na jejím vzniku podíleli.

Roman Polách působí na katedře české literatury a literární vědy na Filozofické fakultě Ostravské univerzity, kde vyučuje teorii literatury, úvod do studia literatury a literaturu první poloviny 20. století. Kromě toho vede seminář Tvůrčího psaní, do něhož se mohou zapsat studenti Ostravské univerzity.

S Romanem Poláchem jsme začátkem dubna publikovali rozhovor o jeho aktuálně oceněné básnické sbírce, o poezii obecně, i o lehkostech a těžkostech psaní. Rozhovor si můžete přečíst zde.

Tímto Romanovi Poláchovi srdečně gratulujeme.

Pokud vás láká pořídit si oceněnou básnickou sbírku Délka života ve volné přírodě i s věnováním od autora, můžete si ji objednat na webové stránce delkazivotavevolneprirode.cz.