Fascinující vědecké show, interaktivní workshopy a zábavný program pro malé i velké – i v letošním roce si pro vás připravilo všech šest fakult Ostravské to nejlepší ze světa vědy a vy jste tak mohli spolu se setměním poodhalit mnohá její tajemství. Navštívit nás přišlo úžasných 2 125 návštěvníků – a my tímto děkujeme všem organizátorům za nabitý a strhující program. Připomeňte si atmosféru večera v aftermovie a fotoreportu.

Již tradičně na vás čekaly oblíbené zábavné interaktivní workshopy, komentované ukázky či představení špičkových technologií. Děti zcela zaujalo vyrábění rakety, plánování města hrou či rozmanité výtvarné aktivity, dospělí se zájmem objevovali skryté zajímavosti o umělé inteligenci, laboratoře zabývající se lidských pohybem a nechali se unášet hudbou v jedinečných prostorách Komorního sálu.

Jedním z vrcholů večera se staly Nocvědecké talks, kde jste prostřednictvím krátkých přednášek procestovali Madagaskar na lékařské misi, poodhalili skrytý svět rostlin nebo jste se zabývali psychosomatikou. Témata jednotlivých talks zaujala posluchače natolik, že častokrát zůstávali na talks i napříč probíranými obory.

Co se týče Simulačního centra a cvičné nemocnice Lékařské fakulty, zde jste se konečně dozvěděli, k čemu chirurgové potřebují kuřecí křídla, podívali se na fungování očního trenažéru a na vlastní kůži si vyzkoušeli příliv adrenalinu, který s sebou nese práce záchranáře.

Zkrátka, věda je fascinující dobrodružství, a to nejen během jedné jediné noci čekající na všechny zvídavé – a my jsme moc rádi, že jste se s námi na toto dobrodružství vydali.

 

Noc vědců proběhne také za podpory:

Projekt SCIENCzEch 22-23 je přidruženou akcí MSCA a Evropské občanské iniciativy podpořené programem Marie Skłodowska Curie actions. Výzva: HORIZON-MSCA-2022-CITIZENS-01 (Marie Skłodowska-Curie actions European Researchers’ Night 2022-2023).