Divadelní svět se připravuje na návrat legendy

Autor: , 5. 5. 2019

Už se to k vám doneslo? Legendární drama klub ELTO chystá velkolepý návrat na prkna, co znamenají svět! Zrušte všechny plány a přijďte v pondělí 6. května v 18.00 do Staré Arény - buďte s námi ve chvíli, která se zapíše do historie divadelního světa!


Foto: Jana Hájková

Pověstný drama klub ELTO (English Language Theater of Ostrava), který proslavil naši katedru anglistiky a amerikanistiky v divadelním světě, hlásí velkolepý návrat! Naše herecké hvězdy nastudovaly pod taktovkou brilantní režisérky Markéty Bilanové proslulé drama Jak je důležité míti Filipa (The Importance of Being Earnest) z pera velikána Oscara Wildea. Prémiéra této nesmrtelné klasiky bude uvedena již v pondělí 6. května 201918.00 ve Staré Aréně.

Oscar Wilde, dramatik, esejista, prozaik a básník irského původu, dodnes patří mezi nejvýraznější figury světové literatury. Byl zářným příkladem dandyho, svým chováním i tvorbou nepřestával udivovat, či přímo šokovat tehdejší přísně konvenční anglickou společnost. Jeho nadčasové dílo bourá společností nastavená upjatá pravidla a otevřeně se vysmívá často až nepochopitelným přízemním měřítkům. Drama Jak je důležité míti Filipa, tedy odlehčená komedie s důležitým posláním, se globálně řadí mezi nejhranější a nejoblíbenější divadelní hry – nenechte si proto ujít naši univerzitní premiéru!

Na prknech Staré Arény zazáří tito zasloužilí umělci a budoucí adepti na ceny Thálie:

Karolína Medková

Anna Mertová

Soňa Zapletalová

Veronika Žvaková

David Michael Čajan

Vít Ďuriš

Jakub Tomáš

Přijměte naše srdečné pozvání – budeme se na vás těšit!