Včerejšek na Českých akademických hrách byl ve znaku zklamání i radosti. Včera jsme informovali, že naši házenkáři mají našlápnuto na zlato, ale nepovedlo se.
„Bohužel nešťastný semifinálový zápas s UK Praha, který jsme po řadě promarněných šancí prohráli až v prodloužení na sedmičky, znamenal, že největší favorit turnaje hrál ‚jen’ o třetí místo. S domácím celkem UP Olomouc si ale poradil a získali alespoň bronzové medaile,“ podává zprávy přímo z místa Radim Kofránek, vedoucí sportovní reprezentace Ostravské univerzity.
Bronz si odvezou také fotbalisté. „Kluci po zásluze vybojovali bronzové medaile, když porazili výběr UJEP Ústí nad Labem 3:1,” říká Radim Kofránek.
Dařilo se ale také reprezentantům v plaveckém bazénu. Nejcennější kov získala v disciplíně 50m motýlek letošní absolventka lékařské fakulty Kateřina Nebelová, která získala medaili již na čtvrtých akademických hrách v řadě.
V ploutvovém plavání předvedla výborné výkony studentka filozofické fakulty Aneta Pivoňková, která získala stříbro a bronz na 200 metrových distancích.
Své soutěže rozehráli rovněž nohejbalisté Michal Kráčmar a Petr Pěch a badmintonistka Kristýna Uhríková.
Dnes České akademické hry končí, tak držte palce zbývajícím sportovcům. Samozřejmě brzy přineseme souhrnný přehled všech úspěchů našich reprezentantů!