JobTeaser je živá platforma průběžně plněná nabídkami stáží, praxí a zaměstnání, ale také články a dalšími užitečnými informacemi nejen pro studenty. Najdete tady nabídky nejen od firem, ale také od neziskovek, škol, divadel i organizací veřejné správy, a to jak z Česka, tak i z celého světa. Celkem je na portále přes tři tisíce možností spolupráce, v současnosti hlavně ze zahraničí, nicméně nové nabídky se objevují každý den. Z Ostravy, okolí města i celého kraje.

Portál ale není nutné navštěvovat denně, stačí se přihlásit k odběru newsletteru a nabídky praxí, stáží a zaměstnaní vám dorazí snadno a pravidelně mailem. Předtím je ale důležité vyplnit kritéria, která by měla stáž či zaměstnání splňovat.

„Zadáte typ smlouvy, své zkušenosti, odvětví, délku, místo a počátek spolupráce, čím podrobněji, tím lépe, protože o to relevantnější nabídky dostanete,“ říká Martina Hoňková, která se zabývá praxemi a stážemi studentů na Ostravské univerzitě. „Poté vám budou nabídky chodit každý den a nic vám neunikne,“ uvádí. Portál je velice intuitivní, vše vyplníte rychle a snadno.

A proč si domluvit povinnou či nepovinnou stáž právě prostřednictvím JobTeaseru? V prvé řadě na tomto portále najdete pouze seriózní nabídky ověřených společností. V druhé řadě díky spolupráce školy s danou institucí bude pro vás snazší vyřídit potřebnou administrativu. Hlavní krok, zvolit si tu správnou stáž či praxi, je ale pořád na vás.

Kromě samotných nabídek spolupráce na portále najdete také workshopy, eventy a kurzy Poradenského centra, a to včetně anotace a možnosti se na ně přihlásit. „Zajímavou funkcí portálu je také možnost sjednat si schůzku se zaměstnanci Poradenského centra, kteří nabízejí rady v právní, psychologické, sociální, studijní či kariérní oblasti,“ doplňuje Martina Hoňková.

A pokud byste chtěli navázat spolupráci s novou společností, kterou na portále nenajdete, ozvěte se Martině Hoňkové na martina.honkova@osu.cz nebo na telefonní číslo 724 815 428.