Collegium Carpathicum: Mariana ŞOVEA o rumunských médiích na FF OU

Autor: , 7. 4. 2019

V pondělí 15. dubna ve 14.10 (G 407, Mlýnská 5) uvede filozofická fakulta vystoupení další hostující přednášející, která naši univerzitu navštíví v rámci spolupráce univerzit v konsorciu Collegium Carpathicum.

Mariana ŞOVEA přednáší na katedře cizích jazyků a literatur Univerzity Ștefan cel Mare v rumunské Suceavě a současně pracuje ve výzkumném centru CADISS Discourse Analysis Research Center. Vyučuje například diskursní analýzu médií a překlad ve výuce cizích jazyků. Na téma analýzy médií a také výuky francouzštiny jako cizího jazyka publikovala řadu článků i monografické publikace. V rámci interdisciplinárního frankofonního projektu se věnovala analýze různých podob reprezentace a stereotypů sociálně profesních kategorií, které současná média udržují a posilují. V současné době pečuje o Centre de Réussite Universitaire at Ștefan cel Mare University of Suceava a koordinuje frankofonní aktivity a projekty organizované univerzitou pro akademickou obec i veřejnost.

Na Ostravské univerzitě prosloví dr. Şovea přednášku na téma LA TÉLÉVISION ROUMAINE, ENTRE LA TENTATION DU DÉBAT ET DU DIVERTISSEMENT – všichni zájemci jsou vítáni  v pondělí 15. dubna od 14.10 v místnosti G 407 v univerzitní budově na ulici Mlýnské.

Renáta Tomášková, Centrum mezinárodní spolupráce OU