citační manažer

Píšete závěrečnou nebo seminární práci či odborný článek a chcete efektivně pracovat s citacemi? Pak je tu pro vás citační manažer Citace PRO. Jedná se o intuitivní citační manažer. Slouží pro vytváření, správu, export a sdílení citací. Manažer je přizpůsoben převážně požadavkům českého akademického prostředí a jeho vývoj a technická podpora probíhá v ČR. Uživatelé si mohou vybrat ze dvou variant manažeru – základní variantu Citace PRO Free nebo placenou variantu Citace PRO Plus, která nabízí pokročilé funkce s doplňkovými nástroji. Tu používá většina českých vysokých škol a vy ji máte předplacenou naší univerzitou také. Po dobu studia můžete nástroj využívat zdarma v plné verzi. Stačí se do systému přihlásit výběrem instituce Ostravská univerzita a stejnými přihlašovacími údaji jako do Portálu.

Je to efektivní pomocník. Citace PRO Plus umí citace vytvářet, generovat, ukládat, spravovat a také je se svými kolegy nebo vyučujícími sdílet. Podporuje více než 8 tisíc citačních stylů, včetně těch nejznámějších – ČSN ISO 690, AMA, APA, MLA, Chicago a jiných. Stačí si zvolit ten, který budete v práci používat. Výhodou Citace PRO je propojení s katalogy knihoven. Například v katalogu naší knihovny si můžete u záznamu knihy jednoduše převést citaci do svého profilu pomocí tlačítka pro import. Stejným způsobem lze importovat citace článků z vyhledávače EDS, který umí prohledávat zdroje v databázích předplácených univerzitou.

Citace PRO Plus také umožňuje nainstalovat doplňky do prohlížečů Chrome nebo Firefox a především do MS Word. Ve Wordu si tak můžete citace ze svého profilu na jedno kliknutí vkládat do textu a vygenerovat seznam použitých zdrojů.

Když víte jak na to, je to snadné. A pokud byste nevěděli, rádi vám poradíme prostřednictvím konzultace Objednej si knihovníka, nebo zhlédněte na toto téma webinář na našem YouTube kanálu. A brzy z naší produkce přibydou také krátké video návody.

Jsme rádi, že oblíbenost Citace PRO mezi studenty a pracovníky naší univerzity každým rokem roste a že vám můžeme k tomuto nástroji poskytovat uživatelskou podporu.