Týden plný zážitků odstartoval v pondělí 30. května, kdy jsme se seznámili s 11 návštěvníky ze Slovenska, Polska, Maďarska, Belgie, Španělska a Turecka. Proběhlo představení naší knihovny a také prohlídka centra Ostravy a pohled z ptačí perspektivy na radniční věži.

Úterý patřilo zahraničním kolegům, kteří nám představili své knihovny a zajímavé akce, které pro své uživatele chystají. Ve středu jsme si všichni užili spoustu zábavy při Pub kvízu, který proběhl ve Staré aréně. Ve čtvrtek jsme spolu sdíleli tipy na vzdělávací aktivity, které každá knihovna pořádá, a přemýšleli jsme, jak je nejlépe propagovat. Odměnou byl výlet k Šikmému kostelu sv. Petra z Alkantary a exkurze v Knihovně Slezské univerzity v Karviné.

Páteční loučení bylo dojemné, některým kolegům se z Ostravy odjíždět nechtělo, a tak využili možnost si ji prohlédnout ještě jednou z výšky, z haldy Ema.

Velice děkujeme paní Bojaně Yazicioglu z Centra mezinárodní spolupráce za zajištění celého programu, za její vstřícné, veselé a bezproblémové vedení a jsme vděční také dalším kolegům z univerzity za ukázkovou spolupráci mezi pracovišti OU. Děkujeme všem účastníkům, jak zahraničním, tak našim kolegům z Univerzitní knihovny, za pomoc při vytváření příjemné atmosféry, která nás celý týden provázela. Především pak paní ředitelce Jarmile Dvořáčkové za odhodlání mobilitu uskutečnit a také Richardovi Budskému za ochotné průvodcovství a péči o všechny zúčastněné.

První Erasmus Library Staff Week určitě nebyl tím posledním, který naše knihovna uspořádá.