Knihy z Bookportu je možné číst nejen online, ale i offline v aplikaci pro mobily a tablety. Číst a studovat tak můžete kdykoli a odkudkoli. Skvělé je, že si ve vámi právě čtených e-knihách můžete měnit velikost písma, upravovat barvu a jas pozadí, vyhledávat, ukládat si záložky, psát poznámky nebo třeba zvýrazňovat text. Kromě toho můžete příště ve čtení pokračovat tam, kde jste minule skončili, protože vaše pozice v knize se ukládá napříč zařízeními.

Široká nabídka titulů

Díky spolupráci s významnými nakladatelstvími nabízí Bookport aktuálně přes devět tisíc titulů v češtině. Kolekce zahrnuje jak beletrii, tak odbornou literaturu, včetně práva, ekonomie, psychologie, pedagogiky, techniky a mnoha dalších oborů. Díky pravidelnému přidávání nových titulů se nabídka neustále rozšiřuje.

Bez výpůjčních lhůt a s přístupem zdarma

Na rozdíl od klasických knihoven neklade Bookport na své uživatele žádné omezení ohledně výpůjčních lhůt. Můžete si ponechat e-knihu tak dlouho, jak potřebujete. To je obzvlášť užitečné, pokud literaturu potřebujete pro dlouhodobější projekty nebo přípravu na zkoušky. Studenti a zaměstnanci Ostravské univerzity mají navíc k Bookportu přístup zdarma.

Bonusové služby knihovny

E-knihy z této online knihovny jsou vyhledatelné také v katalogu Univerzitní knihovny. Další bonusovou službu poskytují kolegové Eva a Richard ze studovny Filozofické fakulty, kteří vás informují v případě, že čekáte v pořadníku na vypůjčený tištěný dokument a ona přitom existuje v e-verzi, třeba právě v Bookportu.

Zvyšující se zájem a nejčtenější tituly

V posledních čtyřech letech zájem uživatelů z Ostravské o Bookport značně vzrostl. Zatímco v roce 2020 bylo zaznamenáno necelých 45 tisíc přístupů, v roce 2023 tento počet přesáhl 65 tisíc.

Mezi nejpopulárnější tituly patří všechny díly Anatomie od Čiháka a další odborné publikace, což ukazuje na vysokou využívanost služby mezi studenty lékařských a pedagogických oborů. Pokud jsou právě toto vaše oblasti zájmu, je velká pravděpodobnost, že i vy naleznete na Bookportu důležité zdroje studijní literatury.

A jak na to?

Návod na to, jak se do Bookportu připojit, si můžete přečíst, nebo zhlédnout na videonávodu. Nemusíte se ale obávat, není to o nic složitější než přihlašování do Portálu.

Pokud vás zajímají informace i o dalších e-knihách a zdrojích, více zjistíte na adrese eknihy.osu.cz nebo se neváhejte obrátit o radu na Univerzitní knihovnu.