Po roce je opět tady. Součástí úterního programu ParaSport festivalu bude událost, při které se pět týmů studentů ze středních škol našeho kraje utká v City Campusu Ostravské univerzity o čest, pohár a dechberoucí ceny!

Bitva O pohár Ostravské univerzity se odehraje v úterý 25. června od 10:30 v areálu City Campusu OU. Vědomosti, kreativitu i fyzičku budou vystavovat zkoušce čtyři ostravské a jeden českotěšínský tým. Žádná ze skupin ale nebude na našem bitevním poli nováčkem, takže můžete očekávat opravdu velkolepý zážitek.

Ptali jsme se našich soutěžících, proč by zrovna oni měli nad svými hlavami letos zdvihnout pohár Ostravské univerzity. Udělejte si obrázek o tom, komu budete fandit, už nyní a přečtěte si, proč si naši soutěžící myslí, že by měli vyhrát právě oni.

Matiční gymnázium:
1. Jsme nejlepší.
2. Jsme skromní.
3. Jsme vtipní.
4. Jsme nejprestižnější gymnázium na ulici Dr. Šmerala.
5. Jsme schopni pracovat pod tlakem.

Wichterlovo Gymnázium:

Jsme tým Wigym a tohle je jeden z mnoha důvodů, proč právě my budeme letošní vítězové poháru Ostravské univerzity. Motivací našeho týmu totiž ani zdaleka není pouze výhra, ale hlavně nezapomenutelný zážitek. A my uděláme vše proto, abychom vytvořili skvělou atmosféru, show a konečně i pořádnou bitvu – ve které samozřejmě zvítězíme. Kdo si myslí, že my z Wigymu jsme sice nesmírně chytří a vědomostně nadaní, ale sportovně zaostáváme, se mýlí a my jsme toho důkazem.

Gymnázium EDUCAnet:
Proč naše škola? Chceme vyhrát, každý chce vyhrát, ale ne každý na to má, proto jsme tu my, ti vyvolení! Naším cílem je dokázat, že i my na to máme. Nejde jen o nás. Jde i o naši školu, které výhra prostě chybí. Dokážeme to, jsme tým a společně překonáme všechny překážky. Vidíme se na univerzitě. Osss

Gymnázium Josefa Božka v Českém Těšíně
Proč právě my? BO! Vědomosti, kreativita, sport – kvality, kterých si na naší škole ceníme, protože se bez nich v budoucnosti neobejdeme. V našem videu jsme ukázali, že nám na naší budoucnosti, i té bez hranic, opravdu záleží. Proto bychom měli vyhrát právě my – chceme dokázat, že nám věci nejsou jedno a umíme i konat, nejen mluvit.

Gymnázium Hladnov
Loni jsme sice ve všech disciplínách váleli, ale bohužel nám absence fanoušků zlomila vaz. I přesto jsme ale neskončili poslední. Letos jsme poučeni a přicházíme s plným fanklubem, novým týmem a motivací vyhrát! Campus se může těšit na modrou vítěznou vlnu!

ParaSport festival: Zažijte sport jinak!

ParaSport festival nabídne nabitý program – vyzkoušíte si para hokej, para basketbal, volejbal sedících, para florbal, mobilitu se slepeckou holí, různé vědecké i zábavné workshopy a mnoho dalších aktivit, které interaktivní formou přiblíží běžný i sportovní život lidí s handicapem. Připraveny budou také zajímavé talkshow s významnými osobami českého sportu, dětský koutek, lodičky na řece Ostravici, energická hudba i něco dobrého k snědku.

• V pondělí 24. června je akce neveřejná, tedy pouze pro registrované základní školy. Školy se z kapacitních důvodů hlásí na čas od 9:00 až 11:00 hodin nebo 11:00 až 13:00 hodin.
  • V úterý 25. června je ParaSport Festival od 9:00 do 14:00 určen registrovaným středním školám. Školy se registrují přímo na kontakt uvedený na webu ParaSport festivalu.
  • V úterý 25. června od 14:00 do 20:00 hodin je akce veřejná pro všechny zájemce.
  • Zároveň s ParaSport festivalem se bude 25. června od 10:30 v City Campusu OU konat soutěž středních škol – bitva O pohár Ostravské univerzity.