Mezi daty 26. srpna a 4. září bude již třetí ročník audiovizuálního festivalu LUFT, který vzniká díky spolupráci spolku Provoz a Fakulty umění Ostravské univerzity.

Zahajovací vernisáž festivalu bude v pátek 26. srpna od 18.00. Instalace v Galerii Provoz budou dále k vidění každý den od 27. srpna do 4. září od 16.00 do půlnoci.

Oficiální událost festivalu na Facebooku

Letošní LUFT je zaštítěn jednotícím tématem experimentu na poli zvukových a vizuálních médií. Na festivalu tak budou prezentovat své práce a projekty takoví autoři, kteří se pohybují na hraně žánrů, médií a technologií. Budova Provozu tak zase jednou ožije hudebně experimentálními projekty, projekcemi, videoartem a dalšími intervencemi.

• Vystavují: Lenka Glisníková a Karolína Matušková, Lívie Škutová, Vladislav Hroš a Šimon Szabo, Martin Šenkypl, Martina Strakošová, Dominika Goralska a studenti Fakulty umění OU
  • Vystoupí: Justyna Banaszczyk (FOQL) a Darek Pietraszewski (VJ Copy Corpo), Petr Vrba a Martin Nábělek (BOYSE), Martin Režný a Jiří Volejník (Säkkikangas + VJ JV), Adam Kořistka a Renata Václavíková, DJ NOS
  • Ve středu 31.8. od 18:00 zazní multikanálová zvuková instalace podle grafických partitur Milana Adamčiaka, ve které uslyšíte nahrávky šestice hudebníků: Jakub Černý, Jan Macháček, Štěpán Kopečný, Tomáš Knoflíček, Hubert Šíma a Štěpán Hruška.

Více informací o festivalu, vystavujících a vystupujících naleznete na stránkách spolku Provoz.

Sledujte také instagram: @galerie_provoz@provozureky

Autorkou grafiky je Barbora Kurtinová.