Světoznámý politolog a historik Jacques Rupnik věnoval Ostravské univerzitě na patnáct set dokumentů v českém, slovenském, francouzském či anglickém jazyce z oblasti práva, politologie, historie či mezinárodních vztahů. Při té příležitosti proběhla rekonstrukce celého prvního patra budovy knihovny a vznikl tak unikátní prostor koncipovaný jako multifunkční studovna. Výhodou je to, že je variabilní, a tudíž ideální k pořádání vzdělávacích a kulturních akcí.

Tyto inspirativní a pohodlné prostory využívají jak studenti k běžnému studiu, tak knihovna či součásti univerzity k pořádání akcí různého charakteru. Jsme rádi, že jsme mohli hostit mezinárodní letní školu, jednání komise mezinárodní agentury ASIIN, zasedání Kolegia rektora OU, konference, debaty, akce spojené s Francouzským podzimem v Ostravě či Polskými dny v Ostravě a mnohé další.

Během prvního roku studovny se konalo 83 akcí a zúčastnilo se jich téměř 1200 účastníků. Velice si vážíme, že se profesor Jacques Rupnik účastnil nejen slavnostního otevření studovny, ale také i dalších dvou akcí.

Dovolujeme si vás pozvat na návštěvu prostor studovny J. Rupnika, přijďte s námi oslavit první výroční studovny v pátek 16. června 2023 v době od 8 do 16 hodin. Pracovníci knihovny vás ochotně provedou nejen po studovně, ale v případě zájmu i po celé budově.

Těšíme se na setkání!