Soutěž o čest, prestiž i ceny v hodnotě přes 100 000 korun. Přijďte zažít nabitou atmosféru bitvy O pohár Ostravské univerzity a stát se tak součástí velkolepé soutěžní show, ve které střední školy soutěží nejen o hodnotné ceny, ale také o svou prestiž. Vše vypukne 28. 6. 2018 od 12 hodin na Masarykově náměstí v rámci happeningu Jsme Ostravská!, ale přihlásit se je potřeba už teď.
Potřebujete k tomu souhlas vedení školy a nadšeného studenta 3. ročníku (respektive předmaturitního ročníku v případě víceletých gymnázií), který se ujme organizace a komunikace, sestaví šestičlený soutěžní tým a postará se o to, aby na Masarykovo náměstí dorazilo co nejvce studentů fandit své škole, protože i za fanouškovskou základnu a atmosféru, kterou dokáže vytvořit, váš tým získává nemalý počet bodů.

Přihlášku do bitvy ke stažení najdete v tomto článku, vyplňte ji v počítači, vytiskněte a nechejte podepsat vedením školy. Naskenovanou podepsanou kopii odešlete do 31. 5. 2018 koordinátorovi bitvy O pohár Ostravské univerzity na email andrea.wantulova@osu.cz.

>> Stáhnout přihlášku do bitvy <<<

Samotná přihláška ale nestačí. V bitvě je místo jen pro pět škol, avšak zájem je mnohem větší. Ucházet se o místo v bitvě mohou školy prostřednictvím soutěžního videa, které natočí sami studenti. Zatímco loni měly školy ve videu prokázat, proč právě jejich tým je tím pravým gladiátorem do bitvy (jako nejlépe hodnocené video skončilo to z Jazykového gymnázia Pavla Tigrida – podívejte se zde), letos je téma o něco specifičtější. V roce 2018 si připomínáme 100. výročí založení republiky, a právě tato historická událost bude prostupovat také celou bitvu O pohár Ostravské univerzity. Tématem soutěžního videa je proto letos „Před 100 lety a dnes”. Téma je záměrně velmi otevřené, studenti jej mohou pojmout dle vlastní fantazie.
Tato videa je potřeba nahrát na Youtube a spolu s přihláškou zaslat odkaz na video na výše zmiňovaný email, vše do 31. 5. 2018. V prvním červnovém týdnu zasedne porota, která bude každé video zvlášť hodnotit v jednotlivých kategoriích: například originalita nápadu, nasazení studentů, náročnost zpracování nebo hloubka myšlenky/vtip.
V druhém červnovém týdnu se pak dozvíte, zda vaše video zabodovalo a zda můžete začít celou vaši školu burcovat, ve výtvarce zpracovat transparenty a pompony, v češtině vytvořit hesla a slogany, které budete skandovat, nebo třeba i vítězný pokřik vašeho týmu, a podobně. Vše je na vás, studentech, na vaší schopnosti přesvědčit učitele i studenty a nadchnout je pro věc. Pro inspiraci se podívejte na fotky z loňského ročníku – fanouškovské týmy byly skvěle vybaveny!
Bitva vypukne v pravé poledne, tedy ve 12 hodin a bude trvat zhruba do 15. hodiny. Sestává z vědomostní části (otázky napříč obory, které prověří všeobecný přehled studentů), z kreativní části (máte půl hodiny na to, abyste ze zadaného tématu, které předem není známé, vytvořili dílo jakékoli formy – pomáhat vám mohou vaši fanoušci, kteří mohou pro cokoli doběhnout) a pohybové části (pět stanovišť, ve kterých musíte prokázat vytrvalost, sílu i přesnost). Na závěr jsou na pódiu vyhlášeny výsledky a předán nejen samotný pohár Ostravské univerzity, který přímo pro bitvu připravil student Fakulty umění Ostravské univerzity, ale také ceny, které svou celkovou hodnotou převyšují 100 000 korun. V loňském roce to například byl týdenní přechod rumunských hor, poukázky na nákup sportovního vybavení, školení pro maturanty v oblasti time managementu a mnoho dalšího.
Bitvou však odpoledne zdaleka nekončí. Po celý zbytek dne bude probíhat happening Jsme Ostravská!, který je oficiálním warm-upem letošního Festivalu v ulicích. Těšit se můžete na odpoledne nabité hudbou i dalším programem, které vyvrcholí koncertem kapely N.O.H.A.

Děkujeme i dalším partnerům akce: