Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Tak opusť představy rodičů, babiček i učitelů a rozjeď vlastní fantazii!
Svět nepotřebuje jen geniální právníky a úspěšné manažery. Jdi za tím, co tě doopravdy baví, a budeš jedničkou v jakémkoli oboru! Základ je správně si vybrat – nejen obor, ale také školu.
Pro Ostravskou univerzitu je student osobnost, nikoli číslo v databázi. Jeho vize a sny jsou pro nás potenciální projekty, nikoli vzdušné zámky. Jeho úspěchy jsou pro nás chloubou a jeho pády podnětem ke zlepšení.
Nabízíme motivující prostředí plné příležitostí a výuku v podání špičkových vědců, kteří jsou zároveň inspirativními osobnostmi. A pokud plánuješ vycestovat do zahraničí, máme pro tebe vynikající zprávu: podpoříme tě, jak jen to půjde!
Titul? A dál?
Ostravská univerzita jako jedna z prvních v republice získala institucionální akreditaci a pravidelně potvrzuje svou kvalitu ve světových i českých žebříčcích. Kvalitní vzdělání je základ, avšak titul už dnes zdaleka nestačí. Proto pro naše studenty vyhledáváme a vytváříme příležitosti, díky kterým získají zkušenosti z praxe nejen ve svém oboru, ale také v dalších oblastech, které jsou nezbytné k uplatnění na trhu práce. Ostravskou univerzitu opouštějí kompetentní odborníci, kteří vstupují na trh práce s konkurenční výhodou v podobě praktických zkušeností a měkkých dovedností.
Pokud tedy máš sny a vize a očekáváš od života více, než „přežít pracovní dobu“ a „plácnout se u telky“, na Ostravské univerzitě máš dveře otevřené. Stačí jen správně vybrat obor …
Vybírej srdcem
Lákají tě přírodní vědy? Podívej se na biologii a ekologii, softwarové systémy, biofyziku nebo politickou a kulturní geografii. Podrobný výčet všech oborů na Přírodovědecké fakultě najdeš na prf.osu.cz.
Zajímáš se o zdraví nebo chceš zachraňovat lidské životy? Pak je tvou volbou Lékařská fakulta, kromě všeobecného lékařství nabízí také například nutriční terapii, ergoterapii a fyzioterapii, obor zdravotnický záchranář nebo porodní asistentka. Prozkoumej možnosti na lf.osu.cz.
Jsi spíše humanitní typ? Co třeba historické vědy, sociologie, psychologie nebo jazyky – třeba i aplikované pro sféru podnikání? Humanitní a společenské vědy hledej na Filozofické fakultě: ff.osu.cz.
Je tvým snem dělat umění? Vyber si z nabídky hudebních i výtvarných uměleckých směrů a studuj třeba zpěv, obalový a knižní design, sochařství, strunné či dechové nástroje nebo tvůrčí fotografii na Fakultě umění Ostravské univerzity (fu.osu.cz).
Baví tě práce s dětmi a lidmi? Zvaž Pedagogickou fakultu, můžeš studovat učitelství pro MŠ, ZŠ i SŠ, speciální i sociální pedagogiku nebo třeba andragogiku. Sportovci pak dostanou prostor na Katedře studií lidského pohybu. Podrobnosti hledej na pdf.osu.cz.
Vidíš smysl života v pomáhání ostatním? Chceš měnit společnost k lepšímu a přispívat k porozumění? Nevzdávej se svých snů a studuj sociální práci nebo zdravotně-sociální péči na Fakultě sociálních studií – tedy na Fakultě se smyslem (fss.osu.cz).
Kontakty:
Oficiální web OU
Rozcestník pro uchazeče
E-přihláška
Všechny studijní obory a programy