Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Pojme sice jen asi deset knih, ale zato originálních a pokaždé jiných. „Parkem chodím denně do práce, takže je budu pravidelně obměňovat,“ slibuje Ilona Rozehnalová z Okrašlovacího spolku Za krásnou Ostravu, která za tímto projektem stojí.
Zřídit knihovničku ji napadlo před dvěma lety v souvislosti s akcí, která měla připomenout první venkovní knihovnu z padesátých let od Naděždy Ježkové. V neděli 12. 7. 2015 se povedlo tuto myšlenku dotáhnout do konce: blízko busty Jana Amose Komenského za Novou radnicí už teď visí knihovnička, která nabízí k přečtení knihy všeho druhu.„Bude tam i nějaké sci-fi,“ usmívá se.
Pokud i vy máte knihu, o kterou byste se chtěli podělit s dalšími nadšenci, stačí si ve Fiducii (která knihovničku do začátku zásobila) vyzvednout nálepku „Přečti mě a vrať“ a sdílení radosti může začít.
Po instalaci knihovny se ještě Okrašlovací spolek vydal do podchodu pod Mostem Pionýrů, aby této bráně do Komenského sadů vtiskl důstojnou tvář. Jak vypadá výsledek se můžete podívat na Facebookovém profilu Okrašlovacího spolku.
Když člověk viděl tyto nadšence v akci, nabyl dojmu, že s takovou může Ostrava brzy zkrásnět k nepoznání. Podobným aktivitám fandíme, protože i my máme za to, že si toto město zaslouží ještě více pozornosti. Těšíme se tedy na další počin!