Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Dres Ostravské univerzity oblékají teprve rok. Dvacítka studentů si před startem sezony nedávala příliš velké cíle. Neměli sehraný tým a nevěděli, co od sebe navzájem čekat. A teď je tomu měsíc, co opanovali tabulky play-off krajského přeboru. Se zlatými medailemi na krku se jim navíc naskytla možnost, aby postoupili rovnou do 2. celostátní ligy. Už teď je jasné, že se zapsali do historie školy jako její dosud nejúspěšnější futsalový tým.
Za vším stojí student třetího ročníku Pedagogické fakulty Nikolas Papadopulos. Sestavit tým bylo podle něj jednoduché, obsadil do něj vesměs spolužáky. „V útoku ale nastupuje taky Jan Plešek, který působí na univerzitě jako doktorand, a mimo jiné patří mezi naše nejlepší hráče. V jedné lajně nastupoval spolu s dalšími oporami týmu: Lukášem Teofilem, Honzou Klejnotem nebo Dominikem Šindlerem,“ doplňuje dvaadvacetiletý sportovec.
Jak sám říká, optikou předchozích měsíců se dnešní úspěch zdá jako malý zázrak. „Nejtěžší byly začátky, založit tým pro mě znamenalo několik desítek hodin papírování,“ vysvětluje. „To hlavní ale přišlo potom, musel jsem totiž sehnat dvacet tisíc na startovné a dalších zhruba deset na zajištění haly, abychom měli kde trénovat.“
Nikolas proto svůj nápad odprezentoval před vedením Pedagogické fakulty. Děkana Tomáš Jarmaru nápad nadchnul a peníze přislíbil. „Musím říct, že velký podíl na tom, že jsme se za jednu sezonu dostali tak daleko, má taky vedení Katedry studií lidského pohybu v čele s Danielem Jandačkou a taky David Zahradník, který u nás na škole vede správu univerzitních týmů. Oba dva nám věřili od začátku a myslím, že nás budou podporovat i nadále,“ věří zakladatel úspěšného univerzitního týmu.
Podporu školy totiž bude USK Slávie Ostravská univerzita potřebovat. Dosud hráli soutěžní zápasy v halách, které jim zajišťovali funkcionáři placení z peněz FAČR. Nyní si však budou muset organizovat zápasy sami. Domácí zápasy se „ostravští slávisté“ chystají odehrát ve školním areálu na Varenské ulici. „Nejen na výjezdy na venkovní utkání, ale i na startovné a běžný provoz budeme pro start ve druhé lize potřebovat asi 100 tisíc korun,“ říká Nikolas a doufá, že velkou část peněz znovu poskytne univerzita.
Pro OU je to totiž mimo jiné také otázka prestiže. Konkurenční tým VŠB – Technické univerzity funguje už přes 20 let a po krátkém působení v nejvyšší soutěži je stabilním účastníkem 2. ligy. „S Báňskou už jsme změřili své síly, bohužel jsme prohráli. Oni ale mají větší tradici, věřím, že pokud se ještě více sehrajeme, náš tým může být lepší než ten jejich,“ vzpomíná na první vzájemné měření sil Nikolas a na závěr představuje i své plány do budoucna: „Pokud se vše povede, jak plánuji, tak by mohla Ostrava mít po hokejovém derby třeba i to futsalové.“

Futsalový tým