Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Souběžně pak s veletrhem probíhají individuální konzultace podnikatelských nápadů s mentory. To vše na jednom místě. Také se těšte na jedinečnou GREEN LIGHT StartUp Show letošních pěti projektů. Vše zakončí samozřejmě afterparty, kde vše společně oslavíme u skleničky něčeho dobrého. Přichystána je i světelná show.
Letošní soutěžící mají nápad, mají odvahu, mají potenciál. Pět týmů, kterým se v hlavě rozsvítil nápad a čím víc na něm pracují, tím zářivěji svítí. Kdo je těch pět statečných? Už za pár dní se to dozvíme na Startup Show, která se už po sedmé uskuteční v Aule Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Tříměsíčním akcelerátorem Green Light letos prošly nápady zaměřené na udržitelnost v zemědělství, zaměstnanost ve firmách, kybernetickou výuku nebo novinku v lasergame světě.
Projekty budou mít jedinečnou příležitost ukázat, co vše je program Green Light naučil a kam se díky němu posunuly. Velkou výzvou pro mnohé bude vlastní prezentace před publikem i investory a šance zabojovat až o půl milionu korun na rozjezd podnikání. „Návštěvníci budou mít příležitost zeptat se na vše, co je zajímá. Osahat si fungující prototypy, možná si vyzkoušet unikátní laser game vybavení nebo se vžít do dětských let a zábavnou formou se naučit základy robotiky, mechaniky a kybernetiky. Rozmanitost letošních projektů je opravdu velká,“ říká Igor Ivan, prorektor pro komercializaci a spolupráci s průmyslem, VŠB-TUO.
Mezi nejúspěšnější projekty patří například SENSEi Resonance Space z minulého ročníku, který urychluje rehabilitaci dětských pacientů pomocí neurorehabilitační pomůcky využívající zvuky a vibrace. Dalším projektem, který si zaslouží pozornost, je Virtual Real Life využívající virtuální realitu v oblasti náboru pracovníků. Od minulé Startup Show se jim podařilo uzavřít smlouvu s Continental, zaměřit se na oblast BOZP a rozšířit svou působnost na rehabilitaci dlouhodobě nechodících pacientů.
Máš také podnikatelský nápad, ale nevíš, jak ho probudit k životu? Green Light Ti poradí, jak na to. Souběžně s veletrhem má každý návštěvník možnost individuálních konzultací podnikatelských nápadů se zkušenými mentory. V případě zájmu je možné se hlásit prostřednictvím formuláře zde a projednat s nimi své nápady.
Přijď se podívat, jak se na takovém projektu pracuje. Třeba v budoucnu se do takového projektu můžeš zapojit a možná příští ročníky budeš stát na pódiu právě TY!