Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

 
Náš projektový tým se skládal ze čtyř osob: Zuzana Maiwaelderová, Kateřina Nyklová, Lucie Herzová a Tereza Polachová. Projekt jsme realizovali v sociálně vyloučené lokalitě ve spolupráci s NZDM a KC Zárubek, Vzájemné soužití o.p.s. Začátek projektu jsme věnovaly seznámení s dětmi centra, zapojovaly jsme se do běžného chodu zařízení a poté jsme plánovaly aktivity pro děti. Výběr tématu projektu, byl zcela na dětech, se kterými jsme na velký papír sepsaly všechny jejích přání, každé z dětí následně hlasovalo pro to, co by chtěli realizovat.
A jak nakonec den D a výstup našeho projektu vypadal? Jednalo se o vzdělávací den strávený v ZOO s dětmi z NZDM Zárubek. Výprava do ZOO s průvodcem a výukovým sešitem, vytvořeným projektovým týmem, svačinkou a volným vstupem byla realizována pro 30 účastníků. 80% z dětí bylo v ZOO zcela poprvé. Romské děti mají zájem o to samé, jako děti z neromských rodin. Nápad ZOO je nadchnul a zapojit se chtěli i někteří rodiče. Radost a hezký den, kterým jsme zakončili společné fungování a úsilí, byl nejhezčí odměnou pro všechny. Svou zkušeností a zapojením i neromských aktérů, jsme chtěly i samy ukázat, že každé z dětí má mít rovné šance a příležitosti, bez ohledu na to do jakého prostředí se narodí.
Studentky navazujícího studia Sociální práce na FSS OU                                                             koláž_bare jilore