Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

„Vlastně mě vůbec nenapadlo jít na medicínu do Ostravy, ale docela mě zaujalo, co jsem tady o ostravské Lékařské fakultě vyslechla a zařadím ji do svého výběru,“ rozhodla se studentka teprve 3. ročníku brněnského gymnázia, která už nyní má jasno v tom, co chce v životě dělat.
Baví nás, jak lidé přicházejí s rozpaky a odcházejí nadšeni. „Vůbec jsem netušil, že se v Ostravě dají studovat tak zajímavé obory spojené s geografií. Navíc Ostrava jako město se mi dost líbí, zvážím to,“ říká přítel výše zmíněné budoucí lékařky.
Děláme všechno pro to, abychom Ostravské univerzitě udělali dobré jméno před studenty z celé České republiky. Z každé fakulty vyzdvihujeme její silné stránky, jak je samy formulovaly v brožurách a na vějířích (viz fotogalerie), informujeme o bohatém sportovním vyžití na Ostravské univerzitě (programu TEP), o nabídce zajímavých praktických předmětů, jako je například modul Základy televizní žurnalistiky, o možnostech zapojit se do činnosti studentských organizací – například Stavovské unie studentů Ostrava, která pořádá velkolepý ostravský Majáles. Pokud studenti mají vážný zájem o daný obor, vyzdvihujeme výzkumná centra, pokud naopak vypadají velmi uvolněně, sázíme na IQač: pivo studentů Ostravské univerzity.
Věříme, že veškeré vynaložené úsilí a nasezení se nám vrátí v podobě výborných a aktivních studentů s opravdovým zájmem o obor – právě na ty zde totiž cílíme.
Proto pokud máte ve svém okolí maturanty, pošlete je za námi – máme co nabídnout téměř každému!
Foto: Tereza Gerthnerová