Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Diskusi moderuje dr. Kateřina Sidiropulu Janků, která se dlouhodobě věnuje tématu etnických vztahů, těm česko-romským zvláště. Jako svého hosta přivátá prof. Ninu Pavelčíkovou z Ostravské univerzity, kde vede proslulý romský seminář. Je badatelkou v oblasti moderních českých a československých dějin a rovněž se zabývala i moderními dějinami Romů na území Česka.
„Ráda bych se věnovala urbánní mytologii, která je okolo Romů v ČR udržovaná historkami kolujícími internetem i v hospodských debatách, snad dojde na vyvrácení některých mýtů a doplnění základních poznatků, které zůstávají nepovšimnuty (například otázce, kdo jsou Moravští Romové, a proč dnes prakticky neexistují, nebo proč si konečně Romové nezvolí své zástupce, které by respektovali). Také se chci zastavit u vnímání vlastních kořenů a dějin u samotných Romů,“ říká moderátorka a doufá v to, že se podaří překlenout některé ve společnosti kolující polopravdy, a že se publikum aktivně zapojí do diskuse.
Srdečně Vás tedy zveme tuto neděli 19.7. 2015 od 13.00 na diskuzní scénu časopisu Reflex na Colours of Ostrava na poslední z diskuzí, které zajišťuje Ostravská univerzita.
Před tím nás ještě čeká dnešní debata na téma Máme se bát islámu? a také zítřejší Češi očima cizinců. Podrobný program naleznete v tomto příspěvku.