Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

„Studenti zejména technických oborů často čekají, že jakmile dostudují, začne jim zvonit telefon a pracovní nabídky se jen pohrnou. Tak to ale ve skutečnosti na trhu práce nefunguje a to bývá nemilé překvapení,“ uvedla v rozhovoru, který už během příštího týdne najdete na OU@LIVE, manažerka projektu Kariéra PLUS Alice Šustková.
Na veletrhu Kariéra PLUS ale nemusíte zdaleka hledat jen své budoucí zaměstnání – jde zejména o to setkat se s personalisty ze všemožných firem, zjistit, co firmy nabízejí a co požadují, po jakých dovednostech je poptávka, jestli jimi disponujete a (a to zejména!) pokud tomu tak není, jak to napravit. Součástí veletrhu je totiž i série přednášek, které vám v tomto mohou pomoci.
„Na Kariéře představíme i projekt Gate, který má za úkol připravit absolventy „na míru“ – firma u nás poptá určité oborové zaměření a požadované soft skills, my takového člověka z řad studentů najdeme, firma Elfium mu dá školení na potřebné  dovednosti a student pak má garantované místo ve firmě,“ vysvětlila Alice Šustková. Ačkoli za projektem stojí Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, projekt Gate bude otevřen i studentům Ostravské univerzity.
Novinkou letošní Kariéry PLUS je i možnost nechat se zde profesionálně vyfotit na životopis, a to zdarma i s prací vizážistky. Je ale potřeba se předem na toto focení přihlásit přes web Kariéry PLUS. Zdarma si budete moci otestovat také úroveň svých jazykových schopností, které Alice Šustková označila za stěžejní při hledání práce (kapacita je také omezena – registrujte se k těmto testům na prodej@hello.cz) a čeká na vás i soutěž o lístky na Colours of Ostrava!
Ačkoli se veletrh koná na půdě technické univerzity, firmy nabízejí spolupráci v mnoha různých oblastech. Poprvé se letos představí i nezisková organizace Kola pro Afriku, která hledá zaměstnance na hlavní pracovní poměr i dobrovolníky do zahraničí.
Je toho ale mnohem více, co veletrh Kariéra PLUS studentům a absolventům nabízí. Proto jsme Alici Šustkovou, která stála i u zrodu tohoto projektu před devíti lety, vyzpovídali. Jaké firmy a neziskové organizace se letos představí? A jak se na Kariéru PLUS vybavit, abyste se u firem dobře zapsali? Odpovědi najdete na OU@LIVE už v příštím týdnu právě v tomto rozhovoru.
Veletrh Kariéra PLUS organizuje Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava a Ostravská univerzita je jeho hrdým partnerem. Hlavními partnery pak jsou Arcelor Mittal a Skupina ČEZ.