Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Je libo Španěla nebo Holanďanku? V Ostravě máte možnost. Staňte se buddym, parťákem zahraničního studenta z Ostravské univerzity a začněte poznávat celý svět přímo z Ostravy! Stačí být studentem na Ostravské a ovládat aspoň trochu cizí jazyk.
Práce buddyho je nenáročná a velmi příjemná záležitost. Stačí studenta kontaktovat před jeho příjezdem, vysvětlit mu, jak tady věci chodí, že si nemá zapomenout zimní bundu, pár českých korun na jízdenky, protože nikde neberou eura, upozornit na dvě vlaková nádraží, varovat před nevybaveností Čechů cizími jazyky, a podobně.
Potom už svého nového kámoše jen vyzvednete na nádraží, pomůžete s ubytováním a předáte mu všechny instrukce, které obdržte od _isc, tedy od studentské organizace International Student Club OU, která celý buddy systém zaštiťuje. A dál je to jen na vás. Pokud si sednete, můžete spolu chodit sportovat, na kafe, na párty, na výlety. A pokud ne, nic se neděje – nikdo vás nebude nutit. Díky akcím, které _isc pořádá, ale dostanete možnost poznat nespočet dalších zahraničních studentů, mezi kterými už rozhodně svou krevní skupinu najdete. A jak už to tak bývá, ke konci semestru začnete plánovat svou příští dovolenou – nabídky na ubytování se totiž pohrnou z celé Evropy!
Zároveň je ale buddy odrazovým můstkem k celému novému světu, který se vám otevře. Studentská organizace _isc je totiž místní pobočkou mezinárodní Erasmus Student Network (ESN), sítě, která vám bez poplatků a striktních pravidel dá možnost raketově nastartovat svou kariéru.
„Jen buddym jsem byla asi týden. Rychle jsem se nechala vtáhnout do dění v _isc a začala dělat fundraising, díky kterému jsem se dostala do kontaktu se zástupci firem, jako je třeba Česká spořitelna – náš partner pro sportovní aktivity. Člověk se naučí komunikovat na úplně jiné úrovni a lidé z firem si toho všímají, dostala jsem v průběhu několik pracovních nabídek,“ říká Tereza Skýbová, která _isc reprezentuje na národní úrovni. A cesta vede až do Bruselu – do International Boardu, který celé ESN vede…
Pokud vás práce buddyho zaujala a chcete vědět více, přijďte 5. a 8. 9. 2016 v 9.00 na schůzku buddies do kanceláře _isc OU v budově Pedagogické fakulty na Mlýnské 5.
_isc se na vás těší!