Festival JSME OSTRAVSKA! odstartuje už dopoledne bojová atmosféra. Pět týmů studentů z pěti středních škol našeho kraje se utká v City Campusu Ostravské univerzity o čest, pohár a dechberoucí ceny!

Finále souboje se odehraje 28. června 2023 od 11 hodin v areálu City Campusu OU. Vědomosti, kreativitu i fyzičku budou vystavovat zkoušce čtyři ostravské a jeden frýdecko-místecký tým. Žádná ze skupin ale nebude na našem bitevním poli nováčkem, takže můžete očekávat opravdu velkolepý zážitek!

Ptali jsme se našich soutěžících, proč by zrovna oni měli nad svými hlavami letos zdvihnout pohár Ostravské univerzity. Udělejte si obrázek o tom, komu budete fandit, už nyní a přečtěte si, proč si naši soutěžící myslí, že by měli vyhrát právě oni.

Matiční gymnázium Ostrava v rudém moři

Jsme Matiční gymnázium Ostrava, M-G-O! Pohár Ostravské univerzity má pro nás všechny velkou tradici, máme velké ambice a nesmíme nikoho zklamat. Očekává se od nás úspěch a my pro to uděláme vše!

Wichterlovo gymnázium se zelenou aurou

Naše gymnázium by si zasloužilo vyhrát letošní pohár z mnoha důvodů. Hlavním důvodem je náš skvělý tým tvořený studenty, kteří jsou ochotni ukázat své znalosti a nebojí se použít svou nezlomnou vůli a fyzickou vytrvalost, kterou převálcují konkurenci. Nesmíme rovněž opomenout ohromnou fanouškovskou základnu z řad studentů a velkou podporu učitelského sboru.

Díky těmto výhodám má WIGYM velký potenciál vyhrát letošní pohár OU. Budeme se snažit udělat všechno, co bude v našich silách, budeme spolupracovat, podporovat se navzájem a pracovat tvrdě. Věříme, že společným úsilím a pozitivním přístupem dokážeme dosáhnout toho nejlepšího výsledku a stát se tak vládci Ostravy!!!

My na wigymu (po)jedemeeeeee bombyyyyyyyyy!!!

Hladnov a modrá je dobrá

I přesto, že jsme se do bitvy přihlásili na poslední chvíli, zvládli jsme během dne sestavit tým a dát dohromady video. Je tedy vidět, že se nebojíme žádných výzev a těšíme se na plnění různých úkolů. Nejdůležitější je ale pro nás to, abychom si soutěž užili, odcházeli jsme s novými zážitky a třeba se něco nového dozvěděli.

EducaNET a žluté slunce nad obzorem

Naše škola je sice malá oproti ostatním školám, ale o to my jako studenti máme větší srdce a nás jen tak něco nezastaví. Přicházíme jenom s jedním cílem. Už v minulosti jsme se umístili, vyhráli mnoho cen, ale nikdy jsme nedosáhli až na vrchol. To letos změníme, jdeme si pro první místo, když ne teď, tak nikdy. Jen počkej Matiční, tento rok už nás nedostaneš.

Cihelní gymnázium Frýdek-Místek pod fialovou vlajkou

Už jenom kvůli délce cesty sem, ne? Samozřejmě ale máme pro to více důvodů. Chceme být originální a zábavní, tyto vlastnosti nás charakterizují. Kromě jisté výhry jsme si přišli soutěž především užít, a to jak náš tým, tak celá třída. A to jsou jen některé z našich předností, které všem ukážeme především v samotné soutěži, na kterou se těšíme a připravujeme. Je to pro nás příjemné a nečekané ukončení tohoto školního roku.

A po bitvě hudební, diskusní i sportovní program

Poté, co jeden z týmů dosáhne slastného vítězství (a téměř věčné, minimálně rok trvající slávy), čeká na všechny návštěvníky nabitý hudební program. Svým koncertem na hlavní stage vás potěší známý zpěvák a kytarista Marcell, debutující zpěvačka LinaKaro, talentovaný mladý raper Grey256 nebo proslulá energická kapela N.O.H.A. Díky tomuto rozmanitému line-upu si mezi koncerty vybere každý.

Festival JSME OSTRAVSKÁ! dále nabídne řadu zábavných a kreativních zážitků – připravená bude totiž interaktivní workshopová zóna. Díky takzvanému gerontoobleku se například vcítíte do kůže seniora a vyzkoušíte si každodenní výzvy pokročilého věku života. Nachystány budou oblíbené ukázky první pomoci, prezentace včelího úlu včetně jeho živých obyvatel, a to i s výrobou vlastní svíčky ze včelího vosku, odlévání pamětních medailí nebo linoryt.

Součástí festivalu bude i čas pro zamyšlení a výměnu názorů. Těšit se totiž můžete na tři moderované diskuse se zajímavými hosty. Těmi budou jak akademici a vědci z Ostravské univerzity, tak výrazné regionální osobnosti.

Na programu je toho zkrátka spousta. Kompletní přehled veškerých zón, koncertů, diskusí, sportovních aktivit, workshopů i všeho dalšího najdete na webu jsmeOstravská.cz.