Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Už v září by se měl pro studenty Ostravské univerzity otevřít nový volitelný předmět, který budou vést zkušení lidé z České televize.
„Mezi našimi absolventy je několik skvělých novinářů, jako je Tomáš Etzler, Kateřina Procházková a nakonec i pan ředitel (Tomáš Šiřina). Spousta novinářů nestudovala žurnalistiku jako takovou, proto nás napadlo nabídnout našim studentům možnost v průběhu studia nakouknout do tajů žurnalistiky,” vysvětlil důvody k této spolupráci rektor Ostravské univerzity Jan Lata v Dobrém ránu na ČT.
Díky memorandu, které začátkem července podepsal s Tomášem Šiřinou (ředitelem ostravského televizního studia České televize), se studenti mohou těšit na praktické workshopy namísto teoretických přednášek.
Tato spolupráce je výhodná i pro Českou televizi. „Samozřejmě, že celá Česká televize, nejen ostravské studio, hledá šikovné a talentované lidi, a toto je jeden z nejlepších způsobů, jak na ně přijít,“ řekl Šiřina.
Na České televizi se Ostravská univerzita v posledních dnech objevila hned několikrát, proto přidáváme i tyto reportáže a rozhovory:
Rozhovor s Danem Bártou (Studio ČT 24) – poslední reportáž
Rektor OU Jan Lata v Dobrém ránu (klikněte na „Hosté Tomáš Šiřina a Jan Lata“ pod videem v obsahu: první ze vstupů s tímto názvem se týká OU na Colours of Ostrava, druhý spolupráce OU a ČT)