Učební maraton, poslední ze série workshopů připravených v rámci Studijních čtvrtků, se bude konat už 23. května v S-zóně Univerzitní knihovny. Jelikož zkouškové období s mnoha studijními povinnostmi může být opravdu náročné, Učební maraton vytvoří studentům jedinečný prostor a šanci, jak využít vlnu společného studijního flow. Ačkoliv to může znít poněkud obyčejně, rozhodně jde o jednu z velice efektivních studijních metod.

8 důvodů, proč se zúčastnit:

• Zábava a energie: Skupina vás povzbudí, protože naruší monotónnost individuální studijní rutiny.
  • Stop prokrastinaci: Učení ve skupině pomáhá udržet pozornost, což omezuje prokrastinaci.
  • Zlepšení dovedností: Můžete sdílet zkušenosti a řešit výzvy společně.
  • Inspirace: Dynamické a interaktivní prostředí vám vnukne tvůrčí jiskru.
  • Motivace a podpora: To, že se ostatní vedle vás budou učit, vás namotivuje a podpoří.
  • Změna prostoru: Knihovna je vysoce funkční prostředí a k učení ideální.
  • Různé strategie učení: Budete mít možnost se zeptat na techniky učení a vyzkoušet si je v praxi.
  • Okamžitá zpětná vazba: Učení se ve skupině vám může pomoci rychle identifikovat a opravit chyby, což vede k hlubšímu pochopení látky.

Zastavte se do knihovny a namotivujte se tím, že se vedle vás budou učit ostatní spolužáci. Maraton je tady proto, abyste se necítili sami a abyste věděli, že i ostatní se učí – ve více lidech se to prostě lépe táhne.

Učební maraton – ve více lidech se to lépe táhne

Kdybyste stále ještě váhali a nemohli se rozhodnout, může vám pomoct zpětná vazba z předešlých Studijních čtvrtků.

• „Oceňuji příjemnou atmosféru, zajímavé poznatky, skupinové aktivity, výborný přístup lektorky a celkově dobře zpracované téma workshopu.“
  • „Líbila se mi spolupráce v kolektivu, každý jsme si mohli danou techniku vyzkoušet. Dostali jsme i materiály, ze kterých můžeme čerpat.“
  • „Líbilo se mi, že jsme se domlouvali všichni společně a bylo potřeba, abychom se aktivně podíleli na obsahu.“
  • „Nejlepší na workshopu bylo detailní rozpracování a zkušenosti konkrétních lidí, protože jsem si to hned mohla lépe ujasnit v hlavě a udělat si lepší představu.“
  • „Nejvíce se mi líbilo, že jsme po workshopu měli prostor na otázky a na své připomínky, kdy se rozjela velmi příjemná debata s ostatními účastníky. Dále se mi moc líbilo téma, bylo pojaté ze strany přednášející velice dobře.“

Na úspěch letošních studijních čtvrtků plánuje Poradenské a kariérní centrum OU navázat i příští rok. Sledujte OU@live a sociální sítě Poradenského a kariérního centra (FacebookInstagram), a žádná důležitá informace vám neunikne.

Poradenské a kariérní centrum OU je tady pro vás

Pokud potřebujete radu nebo pomocnou ruku, obraťte se přímo na poradce Poradenského a kariérního centra a domluvte si s nimi schůzku. Studenti Ostravské univerzity mají služby zdarma.