Ve středu 24. dubna je od rána do 15:50 vyhlášeno rektorské volno a rozhodně není náhoda, že se ve stejný den koná festival Za kariérOU. Věnujte tento den sobě a svému rozvoji v oblasti nejen kariérních témat. Přinášíme 7 důvodů, proč si nenechat festival ujít.

1. Téměř osmdesátka vystavovatelů s nabídkami práce na jednom místě

Na festivalu se bude prezentovat téměř 80 firem, neziskovek, škol, organizací z veřejné sféry. Kdybyste v běžné praxi chtěli absolvovat pohovor jen u poloviny z nich, trvalo by to přinejmenším dva měsíce. Díky festivalu to zvládnete za jeden den.

2. Sledujeme za vás aktuální trendy z osobního i kariérního rozvoje

Víme, jak díky AI ušetřit čas při hledání práce, tvorbě CV a motivačních dopisů. Ukážeme vám, jak zatočit se všudypřítomným stresem a trémou. Poradíme, jak jít profesním příležitostem naproti a pokud se chystáte na vlastní podnikání a nevíte, jak na to, jsme tady i pro vás. Stačí jen přijít.

Na Za kariérOU se představí přes 70 zaměstnavatelů ze soukromého i neziskového sektoru, školství, zdravotnictví i státní sféry

3. Kvalitní řečníci s tématy, která hýbou světem a internetem

Sejdou se markeťák, právnička, učitel, ajťák a novinář a opravdu tak nezačíná žádný vtip. Festival přinese aktuální i odborná témata s těmi nejlepšími řečníky v různých oborech. Vilém Franěk, Andreas Papadopulos, Lucie Hrdá nebo Daniel Pražák jsou jen pomyslnou špičkou ledovce skvělého programu. Na celý mrkněte tady a načerpejte inspiraci a znalosti dle svého gusta. Line-up je vážně kvalitní.

4. CV a LinkedIn, které vám budou závidět

Už žádné nepovedené fotky, zbytečné informace v CV a neaktuální profil na LinkedInu. Všechno s vámi na festivalu vymazlíme a pošleme vás do pracovního světa vybavené slušnými základy. Fotku si uděláte přímo na místě, CV si zkonzultujete s profíky a díky Jiřímu Kratochvílovi se naučíte správnému zacházení s LinkedInem. A kdo ví, třeba i vy získáte práci u svého lovebrandu.

Nemusíte zrovna hledat práci, festival Za kariérOU nabídne i přednášky na aktuální témata

5. Nezávazně, neformálně, na zkoušku, na pohodu

Hledáte práci? Praxi? Brigádu? Nebo třeba nic z toho? Všechny možnosti jsou v pořádku. Zveme vás totiž do neformálního a bezpečného prostředí, kde máte jedinečnou příležitost vyzkoušet si věci takzvaně nanečisto. Nezávazně se pobavíte s potenciálními zaměstnavateli, získáte kontakty, trochu si proklepnete základní znalosti z kariérního rozvoje nebo jen prožijete skvělý den ve společnosti profíků z mnoha oborů na jejich přednáškách či workshopech. Jo a nezapomeňte se na závěr odměnit v relax zóně jógou nebo nácvikem relaxací.

6. Pro každého něco, fakt!

Ať už chcete podnikat, učit, být v korporátu, ve zdravotnictví nebo se věnovat jazykům, kreativitě, technice, dobročinnosti, sociální věcem. Nebo hledáte další vzdělání, inspiraci, nové možnosti. Všechno na festivalu Za kariérOU bude! Buďte tam i vy.

Studentské organizace na univerzitě rostou jako houby po dešti. Většina z nich se ukáže na festivalu Za kariérOU

7. Univerzita, jak ji nejspíš neznáte

Jste na Ostravské univerzitě první rok a moc se ještě neorientujete? Rádi vám pomůžeme. Nebo už budete končit a pořád o univerzitě moc nevíte? No, je to trochu ostuda, ale ještě je čas to dohnat. Na festivalu Za kariérOU se vám totiž v rámci Uni zóny představí i univerzitní centra a studentské organizace – těch se odprezentuje hned 16.

Postarají se o zábavu, ale chtějí také rozšířit své řady. Nebojte se na cokoliv zeptat a začněte svou kariéru zrovna u nich. Z univerzitních center poznejte například Poradenské a kariérní centrum OU, které celý festival tvoří, a zjistěte, s čím pomáhají celý akademický rok. Poptejte se po možnostech zahraničních výjezdů s Centrem mezinárodní spolupráce OU, prostudujte dobročinné programy a nezapomeňte na ten nejkouzelnější merch z OUshopu.

Čekáme vás na festivalu Za kariérOU, už ve středu 24. dubna od 10 hodin v City Campusu OU v budově sportu a behaviorálního zdraví Pedagogické fakulty OU.