Kariérní festival Ostravské univerzity Za kariérOU, to nejsou jenom pracovní nabídky, stáže, brigády, inspirativní přednášky či workshopy. Všem návštěvníkům se představí také studentské organizace, které pro festival připravují teambuildingové hry, kreativní tréninky, jógové minikurzy, mindfulness aktivity i soutěže a kvízy.

Foyer ve dvojce byste neměli minout ani v případě, že je vaší prioritou nová pracovní příležitost nebo stáž – řada studentských organizací na festivalu totiž organizuje nábor. Nebojte se tak na svoji příležitost zeptat opravdu kdekoliv. Každá organizace, stejně jako jakákoliv firma, musí vykonávat také činnost nad rámec svého hlavního zaměření, tedy starat se o PR, marketing, zajišťovat funkční HR. Staňte se členem studentské organizace a běžte vstříc svému kariérnímu růstu.

Festival Za kariérOU startuje 24. dubna v 10 hodin v budově sportu a behaviorálního zdraví PdF OU v City Campusu a skončí v 16 hodin. Vstup na akci je zdarma. Pro studenty Ostravské univerzity je na akci vypsané rektorské volno, výuka se v tento den ruší od rána do 15.50 hodin.

Paměť, koncentrace, pozornost, rychlost myšlení, tvorba řeči, ale i schopnost rychle pochopit to, co se mi ten druhý snaží říct. Jedním slovem prostě kognitivní funkce. Trénovat jejich kondici se vyplatí, to dobře ví i Sára a Štěpán z Psychočasu. Právě s nimi můžete prostřednictvím hlavolamů posilovat své kognitivní funkce, což se vám bude hodit jak pro studium, tak pro pracovní pohovor nebo samotnou kariéru.

Až je procvičíte, můžete je rovnou otestovat v praxi u nějaké deskovky. Vojta a Alex z Klubu deskových her Kostka je budou půjčovat. Kostka se bude na festivalu věnovat také náboru, bez obav se ptejte na víc informací u jejich stanoviště.

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké certifikáty by se mohly ve vašem životopise opravdu vyjímat? IFMSA v tom má jasno. „Každý by měl v dnešní době umět podat správnou první pomoc. Na našich figurínách si to budete moct vyzkoušet, naučíme vás, jak správně přistupovat k někomu v bezvědomí,“ zve studenty i pedagogy lokální prezident organizace Marek Srostlík. S Natálií a Violou si můžete osvojit také chirurgické šiří. I ostravská IFMSA přijímá nové členy celoročně, stačí jen vyplnit registrační formulář nebo být zvídavý u jejich stanoviště.

Získejte mnoho kontaktů a zkušeností, které vám budou v budoucnu přínosné. Foyer ve druhém patře bude takových příležitostí plné.

Ze stejné fakulty dorazí i Medici na ulici. Karin a Natálie přinesou batoh i příběhy z terénu, zároveň vás naučí základní obvazové techniky. Vzhledem k tomu, že tato organizace cílí své aktivity na podporu osob bez domova, věřte, že právě jejich příběhy jsou opravdu silné.

„Společně se studentkami zubního lékařství, které jsou zároveň členkami Československého spolku mediků, chystáme stánek s dentální prevencí na modelech čelistí. Jelikož naše organizace spolupracuje se společností Herbadent, pro první návštěvníky budeme mít také dáreček,“ zve všechny studenty i pedagogy předseda Lukáš Čumpelík. Na stánku zároveň potkáte studenty všeobecného lékařství, kteří představí další projekty ČSSM. Organizace nabírá nové členy, aktuálně třeba lektory anatomie pro projekt Anatomická pohotovost, kreativce pro tvorbu scénářů jejich nového podcastu nebo evenťáka nejen pro zdravotnický veletrh. Členy přijímají napříč všemi šesti fakultami.

Vaše zdraví není lhostejné ani Kláře z organizace Jóga na OSU. Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik hodin denně strávíte vsedě, když tak nejspíš studujete, jíte, cestujete i odpočíváte? A co si o tom myslí vaše tělo? Klárka vás naučí prvky office jógy, která je například prevencí bolestí hlavy nebo syndromu karpálního tunelu.

A když už víte, jak protáhnout své unavené tělo, můžete začít budovat svoji redaktorskou kariéru. Terka a Adam, Pisálci z Ostravské, vás naučí rozlišit fakenews a představí vám studentskou redakci, do které můžete přiskočit.

Napadlo vás někdy, co dělá viceprezident pro HR nebo viceprezidentka pro PR a fundraising? Nepřemýšlejte příliš dlouho, raději se zastavte u stánku studentské organizace Younie, kde vám Kája a Eva veškerou náplň barvitě vylíčí. A protože je jednou z hlavních aktivit Younie utváření nezapomenutelného studentského života, holky si připravují i malou ochutnávku oblíbených volnočasových aktivit. Předveďte svoji mušku u beerpongu nebo šipek.

S kavárnou i barem dorazí Áčko. „Budeme dělat míchačky z univerzitního sirupu, hrát beerpong ale především se u nás můžete registrovat na legendární závod Orientbier,“ vybízí k návštěvě Jana Cieslarová, která pro univerzitní spolkovou činnost žije už několik let.

A takto můžeme jmenovat až do nekonečna, nebo vás dále jen ve zkratce naťukneme a vy si nakonec na místě vyberete dle vlastních preferencí.

ZEBRA, konkrétně Leontýna a Dan, budou propagovat sociální práci a představí různorodé aktivity jejich spolku. S Alicí a Alex z ESN Ostravská se můžete na otočku vypravit do „světa“ nebo si zasoutěžit o jejich merch. Eliška a Jirka z Bylo nebylo KHI s vámi potrénují historické vědomosti. Divadlo OSUd povede improvizační workshop na pomoc obětem šikany a sexualizovaného násilí podle principu divadla utlačovaných. Univerzitní křesťanské hnutí bude prezentovat své aktivity, zároveň společně vytvoříte mapu vašich domovů. Terka a Kristýna z EPKY vás naučí tvořit miniekosystém a pracovat s mikroskopem. A v neposlední řadě se nezapomeňte zastavit u stanoviště UniFun, i s nimi si užijete zábavu. Soňa, Terka, Verča a Radek přinesou barvy na obličej ve všech univerzitních odstínech a vy tak můžete dát najevo, která fakulta je vaše domácí.

„Získejte mnoho kontaktů a zkušeností, které vám budou v budoucnu přínosné. Foyer ve druhém patře bude takových příležitostí plné,“ doplňuje studijní poradkyně Hana Menšíková.