1. Vodní areál v Ostravě Porubě

Vodní areál v Ostravě Porubě se nachází nedaleko tramvajové zastávky Sokolovská a láká svým venkovním koupalištěm i zastřešeným bazénovým centrem. „Super je, jak  to cca 5 let zpátky zrekonstruovali. My vždycky nejradši sedíme v bublinkách,“ vyjadřuje spokojenost absolventka oboru sociologie na Filozofické fakultě Karolína Hloušek, která krytý bazén navštívila letos už podruhé. Součástí bazénového centra je také plavecký bazén či sto metrů dlouhý tobogán, na kterém se vyřádí úplně každý.

Super je, jak  to cca 5 let zpátky zrekonstruovali. My vždycky nejradši sedíme v bublinkách.

Koupaliště pak nabízí využití relaxačního bazénu s protiproudem a vodních atrakcí. „Tobogány byly moc fajn a člověk to tam může spojit s posilovnou, býval tam nějaký výhodný tarif,“ oceňuje další absolvent Ostravské univerzity Martin Harok. K opalování a relaxaci se nabízí travnatá louka nebo prostorné terasy s lehátky. Skvělý dojem prostředí utváří mimo jiné i palmy, které spolehlivě navodí přímořskou atmosféru.

Občerstvit se můžete v místních bufetech se skvělou nabídkou Na Terase a Pod Terasou. „Stánky byly na každém rohu a stejně tak usměvavá obsluha. Vyzdvihla bych super drinky, které míchali na baru a udělali mi ty nejlepší vafle,“ těmito slovy doporučuje návštěvu letního koupaliště Daniela Kniezková, která pochází z Orlové.

2. Vřesinské koupaliště

Zůstaňme ještě v Ostravě-Porubě a představme si slavné vřesinské koupaliště o rozloze 41 200 m², které se pyšní titulem největšího zařízení svého druhu ve střední Evropě. V nedávné době zde zavítal Lukáš Chlebovský, student sociologie Ostravské univerzity: „Z jedné strany je takový lesík, takže jsme si dali deky pod stromy a užívali si ve stínu. Voda byla čistá, a měli tam dokonce i vodní dýmky!“ Areál ale láká i rodiče s dětmi: „Je to koupaliště s mnoha atrakcemi pro děti, to nám vyhovuje asi nejvíce už jen z důvodu, že máme dvouletou čertici, tak ať si to může taky užít,“ říká mladá maminka Klára Ramiková z Karviné, která návštěvu koupaliště už nějakou dobu plánuje. Žaneta Kovářová, absolventka ostravské bohemistiky, se zase rozplývá nad umístěním velké knihobudky a tvrdí, že: „Ačkoli je Vřesina od centra trochu daleko, je fajn, že je koupaliště přírodní a dost velké na to, aby se tam netlačila hlava na hlavě.“ Nepřítomnost chloru ve vodě například ocení osoby trpící atopickým či jiným ekzémem a ačkoli se jedná o jedno z nejnavštěvovanějších koupališť v okolí Ostravy, je zde dostatek místa na souši i ve vodě.

Z jedné strany je takový lesík, takže jsme si dali deky pod stromy a užívali si ve stínu. Voda byla čistá, a měli tam dokonce i vodní dýmky!

K vodnímu dovádění poslouží stometrový tobogán a skluzavky. Další ze spokojených návštěvníků, Patrik Polách, zmiňuje plošiny nacházející se uprostřed vodní plochy, ze kterých se dají krásně skákat šipky a salta v případě, že by se někomu nechtělo čekat ve frontě na skokanský můstek. Kromě skákání šipek si však můžete užít i ty elektronické; potěší také místní tenisové kurty, minigolf, hřiště pro plážový volejbal, nohejbal a prostor pro ruské kuželky či pétanque.

Po sportovním výkonu můžete načerpat energii v některém z bufetů, restaurací a barů, kterých je zde požehnaně. „Pochutiny tam byly super! Burgery, langoše a nanuky na každém rohu,“ pochvaluje si Martin Harok, který i z vřesinského koupaliště odcházel nadmíru spokojen.

3. Vodní svět Čapkárna

V Moravské Ostravě u Komenského sadů rovněž nalezneme krytý bazén i koupaliště, které provozuje Vodní svět Čapkárna. I zde si přijdou na své milovníci adrenalinu díky skluzavkám a tobogánu. Plavci rádi využijí pětadvacet metrů dlouhého bazénu a nechybí ani relaxační bazén a brouzdaliště s atrakcemi pro nejmenší. „Na Čapkárnu jsem chodil na regeneraci po tréninku a líbily se mi netradiční hloubky bazénů, kde jsem si mohl vyzkoušet plavání pod vyšším tlakem,“ říká absolvent orlovského gymnázia Aleš Pekárek. Hlad i žízeň zažehná bohatá nabídka rychlého občerstvení v blízkosti bazénu a když už vás vodní hrátky přestanou bavit, do městského parku, který je skvělým být místem pro relax i aktivní odpočinek, a kde se přes léto pořádají nejrůznější akce, je to co by kamenem dohodil.

Na Čapkárnu jsem chodil na regeneraci po tréninku a líbily se mi netradiční hloubky bazénů, kde jsem si mohl vyzkoušet plavání pod vyšším tlakem.

4. Vodní areál Jih

Pro ty, kteří upřednostňují aquaparky, je Vodní areál Jih jako dělaný. Plaveckému, relaxačnímu a dětskému bazénu zde totiž vévodí řada šestnáct metrů dlouhých skluzavek, stometrové tobogány a strmá skluzavka přezdívaná Kamikadze, která zprostředkuje nezapomenutelný zážitek ze zběsilé jízdy. Že byste byli o hladu, se bát nemusíte. V prostorách koupaliště běžně bývají v provozu stánky s občerstvením. „Mají tam skvělá alko i nealko mojita za přijatelnou cenu, super tobogány a fakt pěkné plavčice,“ dodává s potutelným úsměvem Aleš Pekárek, kterému za takových okolností nedělá cesta do Ostravy sebemenší problém.

5. Žermanická přehrada

Mimo Ostravu je jedním z mnoha oblíbených míst pro vodní rekreaci Žermanická přehrada. V areálu Přístav si můžete zakoupit několikadenní pobyt v hotelu nebo chatkách, dovézt si můžete i vlastní stan a při západu slunce něco opéct či ugrilovat. „Byl jsem na straně Žermanic tam, jak je auto-camp Lučina. Krásné prostředí, příjemný personál, čisté záchodky a voda taky čistá,“ dělí se o své dojmy z dvoudenního pobytu u přehrady student Vysoké školy báňské, Jakub Poláček. Za zmínku stojí také možnost zapůjčení vodních šlapadel či kanoí, díky kterým vodní radovánky naberou nový rozměr.

 

V okolí Ostravy se nachází spousta dalších krásných míst, kde se vykoupat. Mnozí z řad našich studentů jezdí například ke Karvinskému moři, na Hlučínskou štěrkovnu, Těrlickou přehradu či do břidlicového lomu Šífr. Ale ať už si z naší nabídky vyberete cokoli, zajisté si užijete spoustu zábavy, odpočinku a načerpáte dostatek energie na zbytek prázdninových dní. Tak se hlavně odlepme od obrazovek, sbalme plavky, ručník, opalovací krém a vzhůru vstříc vodnímu dobrodružství. Bronzu zdar!

úvodní fotografie: Daniel Sampaio Donate if you want (Paypal)Pixabay