Povídkářka Pilar Adón, dramatik Carlos Bé nebo světoznámý surrealista Fernando Arrabal budou mezi třiceti spisovateli, kteří vystoupí v rámci Měsíce autorského čtení v Ostravě. Každý den od 19.00 v Absintovém klubu Les na Střelniční ulici v centru Ostravy budou číst ze své tvorby.
Ostravské publikum se může těšit na třicet komponovaných večerů, kdy svá díla spisovatelé představí ve svém rodném jazyce. Číst se tedy bude nejen španělsky, ale také katalánsky, galicijsky nebo baskicky. Překlad zajistí vyučující a studenti katedry romanistiky Filozofické fakulty Ostravské univerzity. Po nich se představí autoři ostravské literární scény. Každý večer zakončí neformální debata.
Více informací naleznete zde.

Katedra romanistiky Filozofické fakulty Ostravské univerzity zve na Měsíc autorského čtení. Setkat se můžete s třicítkou španělských spisovatelů.