Čtyři roky zpět parahokej pobláznil Ostravu i celý svět. Mistrovství světa, které se konalo v Ostravar Aréně, přilákalo historicky nejvyšší počet fanoušků k tomuto sportu. A kvalitní atmosféru parahokejovým sportovcům i zážitek pro fanoušky slibuje také International Para Hockey Cup 2023 (IPH CUP 2023), který se koná od 2. do 8. října opět v Ostravar Aréně.

Skvělá zpráva pro studentky a studenty Ostravské je, že mají po předložení ISIC karty vstup na všechny zápasy zcela zdarma!

Nejlepší světový parahokej i fanzóna přímo u ledu

Týdenní světový turnaj IPH CUP 2023 nabízí v pěti hracích dnech deset zápasů. Postupně se utkají týmy parahokejových gigantů z USA, Kanady, Česka a IPH tým, tedy složený evropský celek elitních parahokejistů Itálie a Německa. Turnaj odstartuje 2. října od 15:00 právě zápasem USA s IPH týmem.

„Zapojení IPH týmu je výborný nápad. Pro evropské celky, které jsou na vyšší úrovni, ale neposkládají třeba celý mančaft, je to skvělá zkušenost. Ať už to, že se podívají, jak kdo trénuje před turnajem, tak potom ten samotný zápas – jak se v rámci něj postupuje, jak pracuje střídačka, trenéři, tohle je velmi přínosné,“ řekl k účasti IPH týmu trenér české parahokejové reprezentace Jakub Novotný. Jeho svěřenci nastoupí k prvnímu zápasu turnaje tentýž den od 18:00 proti Kanadě.

Chystáme do fanzóny spoustu sportovních aktivit, soutěží, ale třeba i DJ show nebo oblíbené talkshow, které budou v přestávkovém programu.

Kromě toho nejlepšího světového parahokeje se ale fanoušci mohu těšit také na skvělou fanzónu přímo u ledové plochy. „Fanoušci mohou zápas sledovat z úplně jiné perspektivy, tak jak tomu je třeba v NHL. Chystáme do fanzóny spoustu sportovních aktivit, soutěží, ale třeba i DJ show nebo oblíbené talkshow, které budou v přestávkovém programu,“ láká fanoušky šéf IPH CUP 2023 Jiří Šindler. Ve fanzóně se diváci mohou těšit na oblíbenou talkshow Bez frází s Karlem Nocarem a jeho hosty ze světa sportu i parasportu.

Přijďte si i vy užít ten nejlepší parahokej světa a vytvořit v Ostravar Aréně opět dechberoucí atmosféru!